50 Cent 22 milyon dolar ödeme yapınca, iflas davası düştü.

Gerçek adı Curtis Jackson olan ünlü rapçi, 2015 yılında yetkili makamlara başvurarak ABD İflas Kanunu’nun 11. bölümü gereği konkordatoya gitmiş ve her türlü alacak kıskacından kurtulmayı denemişti. 36 milyon dolar borcundan kurtulmak ve 20 milyon dolardan biraz daha az mal varlığını kaçırmak isteyen 50 Cent’e kötü haber, Temmuz 2016’da gelmişti. İflas Mahkemesi Hakimi Ann Nevins, rapçinin 23 milyon dolar civarında bir ödeme yapmasını talep etmişti. O hakim önceki gün, ünlü rapçinin bu ödemeyi erken yaptığını ve erken ödeme indiriminden yararlanarak borcunu kapattığını bildirdi.

Ancak 50 Cent, henüz tüm borçlarından kurtulmayı başaramadı. Zira hakim; rapçinin, Bentley ve SunTrust Mortgage şirketlerine olan ve değeri bildirilmeyen borçlarıyla, 2004 yılında Massachusetts’de verdiği konserde yaralanan iki kadına ödemesi gereken 50 bin dolarlık tazminatı da ayrıca kapatmasına hükmetti. Yani, iflas davası düştü ama 50 Cent, kalan diğer borçları da ödemek zorunda…

Ünlü rapçi, iflas bildirimi yaptıktan sonra sosyal medyada birkaç video ve fotoğraf paylaşmış ve takipçilerine bol bol para göstermişti. Hakim, mahkeme sürecinde bu konuya da değinmiş ve ünlü rapçinin – sonradan sahte olduğu açıklanan – paralarla poz vermesinin, ciddi bir durum olan iflas davasının ciddiyetini zedelediği uyarısında bulunmuştu.

İşte o paylaşımlardan birisi…

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedinFacebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments