Ünlü yönetmen Michael Bay, ABD’nin battığı ve halkının Çin’e sığındığı bir distopya filmi çekecek.

‘Transformers’, ‘Pearl Harbour’, ‘The Rock’, ‘Bad Boys’ ve ‘Armageddon’ gibi filmleriyle tanınan Amerikalı yönetmen Michael Bay, çekeceği film için ‘Küçük Amerika’ isminin haklarını Universal firmasına satın aldırdı.

Gerçekte var olmayan, tasarlanmış ideal toplum düzeni sunan ‘ütopya’ türü eserlerin zıddını olan ‘distopya’; edebiyat ve sinema sanatlarında karanlık, gerici, ağır bürokratik çarkları olan totaliter rejimleri, adaletin, bireysel özgürlüklerin ve insan haklarının olmadığı düzenleri ve diktatörleri anlatıyor. Hollywood Reporter’ın aktardığına göre Bay’in çekeceği film ‘bilim-kurgu’ türünden çok, ‘bilim-komedi’ olacak.

51 yaşındaki yönetmenin filmi, Donald Trump’a benzer bir ABD başkanı tarafından ekonomisi mahvedilen ve iflas eden Amerikalıların Çin’e iltica ettiği bir dünyada geçecek. Independent gazetesinin aktardığına göre; filmin ana karakteri, Çinli bir milyarder tarafından kiralanan eski bir ABD özel kuvvetler üyesi olacak. Mülteci olarak Çin’e sığınan Amerikan halkının yaşadığı gettolara sızan bu asker, Çinli milyarderin kızını kurtarma görevini üstlenecek.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments