• facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
Acun Ilıcalı, besteci Burhan Bayar’a ve şirketine tazminat ödeyecek.

Müslüm Gürses’ten İbrahim Tatlıses’e kadar pek çok dev isimle çalışan besteci Burhan Bayar ve eserlerinin mali haklarının sahibi olan şirket, dört yıl önce yargı yoluna gitti. Hürriyet’in haberine göre; davacı konumda Bayar ve Universal Müzik Taksim Edisyon A.Ş yer alırken, davalı konumda ise Acun Ilıcalı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Acun Medya Prodüksiyon ve Reklam Hizmetleri A.Ş yer aldı.

İstanbul 4. Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava dosyasında yer alan belgelere göre, Burhan Bayar ve Universal Müzik, kendilerine ait bir dizi popüler şarkının izinsiz kullanıldığını öne sürdü. ‘Mutlu Ol Yeter’, ‘Mavi Mavi’, ‘Gülüm Benim’, ‘Yalnızım Dostlarım’, ‘Vur Gitsin Beni’, ‘Acılar’ ve ‘Bebeğim’ isimli şarkıların, TV 8’de yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ ve ‘O Ses Türkiye’ isimli programlarda kullanıldığı belirtildi. Anılan eserlerin halen, davalı şirketin internet sitesinde yer almaya devam ettiği kaydedildi. Dava dilekçesinde, 30 bin TL’nin Universal Müzik’e 50 bin TL’nin de Burhan Bayar’a verilmesi talep edildi.

Bu haberin, Acun Ilıcalı’nın kavgalı olduğu Doğan Grubu’na ait Hürriyet gazetesinde gündeme getirilmesi dikkatleri çekti.

Doğan grubu Acun’u daha önce de hedef aldı

Cengiz Semercioğlu
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Cengiz Semercioğlu

Acun Ilıcalı ile Hürriyet magazin servisi arasında uzun zamandır devam eden kavganın boyutu büyüdü ve Ocak ayında Kanal D Magazin, Acun Ilıcalı ile ilgili her türlü görüntüye yasak getirdi!

Hürriyet magazin servisinde başta Cengiz Semercioğlu tarafından olmak üzere, uzun zamandır sert biçimde eleştirilen Acun Ilıcalı, kendi yayınlarının görüntülerini Kanal D’nin almasını yasaklamıştı. Bunun üzerine Hürriyet magazin, Acun Medya’nın sahibi medya devine sayfalarında yer vermeme yasağı getirmişti. Çok geçmeden Doğan Medya’nın bir diğer kuruluşu olan Kanal D’nin magazin servisi de Acun Ilıcalı ve yayınlarıyla ilgili hiçbir görüntü yayınlamama kararı aldı!

Kavga, Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu’nun 7 Haziran 2015’teki seçim tarihinde TV8’de yayınlanan Survivor’ın reytinglerde birinci gelmesini eleştirmesiyle başlamıştı. Yazar, ‘Survivor denen, haftanın her günü bıkmadan usanmadan yayınlanan kabak tadı vermiş yarışma, reytinglerde bütün kategorilerde 1 numara çıkıyor!’ eleştirisini getirerek, reyting deneklerinin değişmesi gerektiğini savunmuştu:

‘Bu reyting sistemine bakılırsa; Turabi’nin saçmalıklarını merak edenler, ülkenin kaderini merak edenlerden daha çok!’ diye yakınan Cengiz Semercioğlu’na Acun Ilıcalı, Twitter sayfasından cevap vermişti:

‘Bir köşe yazarı yine kendisini tutamamış. Kendisine bir hatırlatma: Survivor’ın 5 senedir neredeyse her bölümü, her denek grubunda 1. oluyor. Hem de ölçümdeki izleyiciler bir çok kez değiştiği halde. Bu başarıdır. Denekleri aşağılamak, izleyiciyi küçümsemek, başarımızı gölgelemez. Ayrıca, sosyal medya reytinglerini de takip etse keşke. Orada da Survivor hemen her gün birinci.’

İşte bu atışma, iki tarafın birbirine sansür koyduğu noktaya kadar geldi.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments