Adele, Yılın Albümü Ödülünün yarısını meslektaşı Beyonce’ye verdi.

Müzik dünyasının en önemli etkinliklerinden Grammy Ödülleri, ABD’nin Los Angeles kentinde birbirinden ünlü isimlerin sahne aldığı törenle sahiplerini buldu. Staples Center’da düzenlenen ödül töreninde, 5 dalda ödül kazanan 28 yaşındaki İngiliz şarkıcı Adele ön plana çıktı. Adele, ’25’ adlı albümüyle ‘Yılın Albümü’ ve ‘Hello’ adlı parçasıyla da ‘Yılın Şarkısı’ ödülüne layık görüldü.

Teşekkür konuşmasında ‘Yılın Albümü’ dalının bir diğer adayı olan ‘Lemonade’in sahibi Beyonce’ye atıfta bulunan Adele, gözyaşlarına hakim olamayarak şunları söyledi:

‘Bu akşam bu ödülü kazanmak, beni kendime getirdi. Ama bu ödülü tek başıma kabul edemem. Saygı duyuyorum ve müteşekkirim. Ama hayatımın sanatçısı Beyonce’dir. Ve onun ‘Lemonade’ albümünün bendeki yeri çok özel. Beyonce çok özel. Albümün çok harikaydı ve ruhumuzu soydu. Bize her zaman göstermediğin yanını gösterdi. Bu yüzden sana teşekkür ederim. Buradaki tüm sanatçılar sana hayran. Bana ve siyahi arkadaşlarımıza güç verdin. Onları ayağa kaldırdın. Seni seviyorum.’

Bu konuşma sırasında Beyonce da gözyaşlarını tutamazken, Adele ödülünü ikiye böldü. Sanatçının, ödülün bir diğer parçasını Beyonce’ye verdiği belirtildi.

Törende sahneye çıkan Adele ayrıca, Aralık ayında yaşamını yitiren İngiliz şarkıcı George Michael’ın anısına ‘Fast Love’ şarkısını da söyledi.

Bu arada, hamile olan Beyonce de törende müthiş bir performans sergiledi.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments