Aleyna Tilki, bir dönem sert tartışmalar yaşadığı Demet Akalın’ı popun kraliçesi olarak görüyor.

Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman; Çağlar Çorumlu, Büşra Pekin, Mahir İpek gibi ünlü isimlerin başrolünü paylaştığı ‘Kolonya Cumhuriyeti’ galasına birlikte katıldılar. Üzerinde nar çiçeği tül detaylı elbisesiyle katılan güzel şarkıcı, dalgalı saçlarıyla göz kamaştırdı.

Film hakkında konuşan ikili, oyunculardan Büşra Pekin’in yakın arkadaşları olduğunu söylerken, Tilki oyunculuğu yeşil ışık yaktı. ‘Oyunculuk için henüz daha zaman var. İlk önce müzik kariyerimde bir yere gelmek istiyorum diyen Tilki, ileride içine sinen bir oyunculuk teklifi gelirse kabul edebileceğini, her rolü oynayabileceğini ama Türkan Şoray kanunlarının izinden gideceğini vurguladı.

İkili, yeni çalışmaları hakkında da özel açıklamalarda bulundu. Birlikte hareketli bir şarkıyı yakında yayınlayacaklarını söyleyen ikili, bu arada başka isimlerle ayrı ayrı çalışmalar yaptıklarını da ifade etti.

Aleyna, haklarında çıkan aşk iddialarına da açıklık getirdi. ‘Yaşım gereği bu konuları konuşmayı çok istemiyoruz’ diyen genç şarkıcı, ünlü DJ ile çok iyi bir dost olduklarını söyledi.

Başında ‘princess’ yazan taç sorulduğunda ise Aleyna, kendisini popun prensesi olarak gördüğü için bu tacı taktığını söyledi. Ardından genç yıldıza, ‘Sence popun kraliçesi kim?’ sorusu soruldu. ‘Aslında birçok kraliçemiz var’ diyen genç yıldız; ilk sıraya, bir süre önce yoğun tartışmalar yaşadığı Demet Akalın’ı koydu. İkinci bir ismi zikretmekte zorlanan Aleyna, daha sonra Ajda Pekkan ve Nilüfer’i de popun kraliçeleri olarak tanımladı.

Demet Akalın, Aleyna Tilki’den şarkı aldı
Türk pop müziğinin popüler ismi Demet Akalın, yeni yılın ilk aylarında polemik yaşadığı genç şarkıcı Aleyna Tilki ile uzun bir süre gündemi meşgul etmişti. Akalın, sosyal medyadan canlı yayın yaparken radyoda Aleyna Tilki’nin bir şarkısı çıkmış, ‘Bu şarkıya dayanamıyorum’ diyerek radyoyu kapatmıştı. Bu olay sonrası Aleyna Tilki de Demet Akalın’a cevap vermiş ve ikili karşılıklı bir süre atışmışlardı. Akalın ve Tilki arasındaki küslük uzun sürmedi. Nihayet buzlar eridi.

Demet Akalın, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bombayı patlattı! Şubat 2017’de Akalın, ağır sözlerle eleştirdiği Aleyna Tilki’den yeni albüm için şarkı alacağını duyurdu. Akalın, ‘Aleyna Tilki’den yeni albüme şarkı geliyooo. Bilemiyorum artık Aleyna Tilki’ tweet’ini attı.

Akalın’ın bu jestine genç şarkıcıdan da cevap geçikmedi. Aleyna Tilki, Akalın’a ‘Durum karışık 🙂 Mutluluk,heyecan, gurur, sorumluluk, hayranlık… Seviyorum onu’ cevabını yazdı.

Kavganın düzmece olduğu öne sürüldü
Şubat 2017 ortalarında Habertürk gazetesine röportaj veren başarılı şarkıcı Aydilge, tık rekorları ve Demet Akalın – Aleyna Tilki polemiğiyle ilgili konuştu. Milyonluk tıkları, ‘Bu büyük bir sahtekârlık’ diye yorumlayan şarkıcı, Akalın – Tilki polemiği içinse, iki tarafı da bir hayli kızdıracak sözler sarf etti:

‘O kavgaların danışıklı olduğunu düşünüyorum. Demet ve Hande Yener de önce kavga etmiş, sonra birlikte reklamda oynamışlardı.’

Ünlü popçu Akalın, önce Instagram canlı yayınında Aleyna Tilki için ‘Bu kızın sesine dayanamıyorum’ demiş, ardından ise katıldığı radyo programında, ‘Aleyna ‘Basit insanların çok fanı olur’ şeklinde bir söz etti. Onun bu lafı beni sinirlendirdi. Daha 16 yaşında bir kız böyle bir lafı nasıl söyler? Çok kızdım, artık onu dinlemiyorum’ açıklamasını yapmıştı.

Aydilge
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Aydilge

16 yaşındaki Tilki ise sosyal medya hesabından, ‘Kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsız olmaz’ yazarak Akalın’a gönderme yapmıştı.

Son olarak, Akalın’a bu polemikler hatırlatıldığında; ünlü popçu ‘O derslerine çalışsın bence. Işıklarla falan uğraşmasın. Bak dersleri çok kötüymüş, derslerine çalışsın. Ben takdirlerle büyüdüğüm için biraz inektim o konuda’ şeklinde sert bir açıklama yapmıştı.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments