Deniz Akkaya, son dönemin popüler cilt bakım yöntemi altın maskeyi yaptırınca; bu metot büyük ilgi gördü.

Güzel model ve sunucu Akkaya, beslenme ve bakım önerileri için YouTube kanalı açmaya karar verdi. Video paylaşım sitesindeki kanalını açan Akkaya, sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaya devam ediyor.

Sık sık yaptığı yürüyüşleri sosyal medya hesaplarından paylaşan Deniz Akkaya, bugün de ilginç bir paylaşıma imza attı. Evde yüzüne hiç salatalık, havuç gibi sebze – meyve maskeleri yapamadığını söyleyen ünlü isim, Avşar Estetik’te yaptırdığı altın maskeyle çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafa yapılan yorumlarda; Gonca Vuslateri ‘yaptırmak istediğini’ yazarken, Selen Görgüzel de yaptırdığını ve çok memnun kaldığını yazdı.

Altın maske nedir?
Altın maske, yüzyıllardır kadınların cilt bakımları için yaptığı bir cilt bakım maskesi… Kleopatra döneminden hatırlayacağınız altın maskeler, son zamanlarda Türkiye’de çok popüler…

Evinizde, kendiniz de altın maskesi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki malzemeleri hazırlamalı ve sonra uygulamaya geçmelisiniz.

Malzemeler:
Sarı altın tozu (1 yemek kaşığı) -> Aktardan satın alınabilir.
Su

Nasıl Yapılır?
Uygun bir kase içerisine bir kaşık altın tozu koyun ve içerisine su ekleyin. Ancak karışımın kıvamı macun kıvamında olmalıdır. Kıvam tutmazsa bir yanlışlık var demektir. Macun kıvamındaki maskeyi cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Maske cildinizde kuruduktan sonra yavaş ve dikkatli bir şekilde maskeyi çıkartıp atın. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Altın maske neye yarar?
– Bu maske cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.
– Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.
– Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.
– Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.
– Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.
– Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.
– Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.
– Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.
– Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.
– Bir kaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.