Angelina Jolie’nin anoreksiyanın pençesine düştüğü öne sürüldü.

ABD’de yayınlanan Star dergisinin iddiasına göre; 42 yaşındaki Angelina Jolie, 11 yaşındaki kızı Shiloh’dan bile daha zayıf. Dergi, Brad Pitt ile ayrılma sürecinde zor günler yaşayan ve yeni filminin tanıtımı nedeniyle iş programı da yoğun olan Jolie’nin anoreksiyanın pençesine iyice düştüğünü ileri sürdü. Star, 1.69 cm boyundaki Angelina Jolie’nin sadece 38 kilo olduğunu da iddia etti. Aynı zamanda ünlü yıldızın tehlikeli bir diyet yaptığı da derginin iddiaları arasında…

Anoreksiya Nervoza, özellikle genç kadınlarda görülebilen, yemek yememek, çok az uyumak, buna rağmen çok aktif olmakla beliren bir psikolojik bozukluk… Bu hastalık genellikle ergenlik döneminde, nadiren de erişkin çağında başlar. Çok genel olarak denebilir ki, aşırı zayıflama tutkunu her bireyde oluşabilir.

Bu durum genellikle kişinin çok şişmanladığı kanısı ile mübalağalı bir şekilde rejim uygulaması ile başlar, önceleri kontrol edilebilen iştah, bir süre sonra yok olur ve zayıflama normal ölçüleri aşar. Tedavisi zor olan vakalarda hayatî tehlike söz konusu olur.

Çağın hastalığı olarak adlandırılan yeme bozukluğu sendromu olan ‘Anoreksiya Nervoza’, sadece genç kızlarda değil, artık erkeklerde de görülüyor.

Yüz felci geçirdiğini açıkladı
Eski eşi Brad Pitt’le 6 çocuğu olan 42 yaşındaki güzel oyuncu, önceki yıl kendisine Bell’s Palsy olarak bilinen hastalığın tanısının konduğunu itiraf etti. Ancak Angelina, yüzünün bir yanında sarkmaya ve felce neden olan hastalığı, akupunktur yöntemiyle yenmeyi başardı.

Vanity Fair dergisinin Eylül 2017 sayısına konuşan ünlü yıldız, ailesiyle ilgilenmek zorunda olduğu için tedavisine yeteri kadar odaklanamadığını da söyledi:

‘Bunun sebebinin menopoz mu yoksa zorlu geçen yıl mı olduğunu bilmiyorum. Bazen kadınlar, sağlıkları alarm verene kadar kendilerini ailelerine adayabilirler.’

Nisan 2016’da ölümcül hasta olduğu iddialarıyla gündeme gelen güzel oyuncu ayrıca, çocuklarını, kendi sağlığından daha çok önemseme konusunda kendisini durduramadığını da söyledi. Bunun nedeniyse; ailenin temel direği görevini bırakmaması, bir kadını kadın yapan en önemli şey…

Nisan 2016’da İngiliz muhafazakar politikacı William Hague ile birlikte yemek yedikten sonra restorandan çıkarken görüntülenen Jolie’nin kırılganlığı ve yüzünün bembeyaz rengi dikkati çekmişti.

Ünlü yıldızın o hali hayranları tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, ismini açıklamak istemeyen ünlü bir doktor İngiliz basınına çarpıcı değerlendirmelerde bulunmuştu. Hızlı kilo kaybeden Angelina Jolie’deki belirtilerin kanser hastalarındaki belirtilere benzediğini belirten deneyimli doktor, ‘Tedavi olup olmadığını bilmiyorum. Ancak bu kilo kaybı devam ederse Angelina sevenlerini kahredebilir’ ifadelerini kullanmıştı.