Murat Boz’un annesi Nedret Boz hastaneye kaldırıldı.

Boz’un annesi, Anayasa referandumu tartışmalarına katılarak ‘evet’ diyeceğini duyuran oğlu ile ilgili yapılan sert yorumların ardından rahatsızlandı. Emekli öğretmen Nedret Hanım, İstanbul Acıbadem Hastanesi’nin Koroner Yoğun Bakım Servisine yatırıldı. Baba Cafer Boz, eşinin hastaneye kaldırıldığını doğrularken, gözyaşlarına boğuldu. Murat Boz ve Aslı Enver’in de hastaneye gittikleri bildirildi.

Ünal Demirtaş
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Ünal Demirtaş

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, önceki gün memleketi Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde düzenlediği basın toplantısında, anayasa referandumu için sosyal medyada başlatılan ‘evet’ kampanyasına katılan hemşerisi şarkıcı Murat Boz için, ‘hayırsız evlat’ diyebileceklerini söylemişti. Partisinin ilçe başkanlığında konuşan Demirtaş, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in referandum ile ilgili sosyal medyada başlattığı ‘evet’ kampanyasına katılan hemşerisi Boz’u eleştirmiş ve şunları söylemişti:

‘Bazı yandaş sanatçılar ve spor adamları çıktı. Üzücü olan maalesef Ereğli’nin bir evladı var. Türkiye’de bilinen, sevilen çok değerli bin sanatçıdır aslında. Müziği ile Türkiye’ye kendini kabul ettirmiş bir sanatçıdır. Babasını herkes tanır. Sosyal demokrat ve Atatürkçü bir insandır. Annesi yıllarca öğretmenlik yapmış, Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bir insandır. Binlerce Cumhuriyetçi genç yetiştirmiştir. Ama Murat Boz’a bakıyoruz, maalesef belediyelerden konser kapayım, yandaş televizyonlarda çıkayım, nemalanıyım diye böyle bir ‘evet’ kampanyasının içine girmiş. Biz, böyle binlerce Atatürkçü ve Cumhuriyetçi evlatlar yetiştiren bir annenin evladı için, ‘hain evlat’ demek istemiyoruz. Çünkü bu çok yanlış olur. Ama ‘hayırsız evlat’ diyebiliriz. Murat Boz maalesef hayırsız bir evlattır diyebiliriz. Onun için, kendisine yol yakınken dön diyerek Ereğlililer olarak çağrıda bulunuyoruz. Hayırlı evlat olsun. Atatürk’ün Cumhuriyeti’ne, onun demokratik parlamenter rejimine sahip çıkmasını bekliyoruz kendisinden.’

İşte ünlülerin olay yaratan o videosu…

O habere öfke saçtı
Yakışıklı popçu Boz, Temmuz 2016 sonlarında tesadüfen internet üzerinde gördüğü bir habere çok sinirlendi. Haberde Boz’un adı ‘Anne babası belli olmayan sanatçılar’ haber başlığının altında geçiyordu. Bunu gören Boz, öfkesinden çılgına döndü. Öfkesine hakim olamayan ünlü şarkıcı, Twitter sayfasından haber sitesinin linkini paylaşarak şu notu düştü:

‘Görün bu güruhu! Görün bu insanlıktan nasibini almamışları… Benim anam da belli babam da… İftiralarınızda boğulun!’

Boz, bu gelişmenin öncesinde Instagram hesabından ailesinin ve sevgilisi Aslı Enver’in bir araya geldiği toplu br fotoğrafı paylaşıp altına şu notu düşmüştü:

‘Ailem ve en sevdiklerim Allah eksikliğinizi göstermesin. Şükürler olsun…’

Boz’un bu paylaşımı, binlerce beğeni ve yorum almıştı.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments