Ariana Grande yeniden Manchester’a dönüp, konser verecek.

Ünlü şarkıcı Ariana Grande; kendi konserinin hemen bitiminde gerçekleşen ve 22 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan Manchester’daki terör saldırısının yaralarını sarmak için, terör saldırısının gerçekleştiği Manchester’a geri dönecek. Henüz yer konusu netleşmedi ama konserin, saldırının gerçekleştiği Manchester Arena’da yapılması ihtimali ön plana çıkıyor.

Ünlü pop sanatçısı, bu cesur kararını, Twitter hesabından yayınladığı mesajla duyurdu:

‘Kalbim, Manchester terör saldırısında hayatını kaybedenlerle birlikte. Hissettiğiniz acıları ne ben ne başkası dindirebilir. Ancak elimden ve kalbimden geldiğince her şeyi yaparım.’

‘Böyle bir olay neden gerçekleşir hala anlamıyorum. Bizi bölmelerine izin vermeyeceğiz. Nefretin kazanmasına izin vermeyeceğiz. Susmayacağız, korkmayacağız. Manchester’a dönüp, mağdurlara yardım etmek için konser vereceğim.’

Bu arada; 4 Haziran’da gerçekleşecek yardım konserine katılmaları için, başka ünlü isimlerle de irtibata geçildiğini hatırlatalım.

Bu arada; İngiliz Guardian gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, olaya dair bir görüntü paylaşıldı. Paylaşılan videoda, panikle konser salonundan çıkmaya çalışan insanlar gözüküyor. Paylaşımı yapan Hannah Dane, Guardian gazetesine ‘Manchester arenasında oldukça yüksek bir patlama duyuldu ve sallandı, sonra herkes çığlık attı ve dışarı çıkmaya çalıştı’ dedi.

Reuters, saldırıyı IŞİD’in üstlendiğini ve örgütün yaptığı açıklamada; saldırının konser salonuna yerleştirdiği bir patlayıcı ile gerçekleştirildiğini söylediğini yazdı.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments