Güzel şarkıcı Ariana Grande ve ‘Darkness and Light ‘isimli albümüyle konuşulan John Legend ‘Güzel ve Çirkin’ filminin müziği için bir araya geldi.

Filmin soundtrack’i için kaydedilen şarkı, ilk kez 1991’de yayınlanan ‘Güzel ve Çirkin’in animasyon versiyonu için Howard Ashman ve Alan Menken tarafından yazılmış ve yapıtta Bayan Potts’ı seslendiren aktris Angela Lansbury tarafından seslendirilmişti. Şarkı daha sonra da, Celine Dion ve Peabo Bryson tarafından yeniden kaydedilmişti. Parça o yıl, bir Akademi Ödülü, bir Altın Küre ve bir Grammy Ödülü kazanmıştı.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Ariana ve John, efsane film için birlikte düet yapacak ve o filmle aynı adı taşıyan o muhteşem eseri seslendirecek. Magazin basını, bu müthiş haberi sosyal medyadan aldı. Ariana stüdyodan ilk görüntüsünü Instagram hesabından paylaştı; John Legend ve ‘Güzel ve Çirkin’ filmini etiketlemeyi de unutmadı.

‘Güzel ve Çirkin’ (Özgün adı: Beauty and the Beast), Walt Disney Feature Animation tarafından üretilen 1991 yapımı Amerikan animasyon filmidir. Film, Fransız romancı Jeanne-Marie Le Prince de Beaumont’un, güzel ve genç bir kız ile canavara dönüşmüş bir prensi konu alan masalına dayanır. Ayrıca, filmdeki çeşitli öğeler, 1946 yapımı ‘Güzel ile Hayvan’ filminden ilham alınarak kullanılmıştır.

2002 yılında, ‘Güzel ve Çirkin’; ‘kültürel, tarihî ya da estetik açıdan önemli’ olduğu gerekçesiyle ABD Ulusal Film Arşivi’ne seçilmiştir.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments