Asena Atalay, davalık olduğu Caner Erkin’e karşı zafere çok yakın olduğunu açıkladı.

Caner Erkin, kendisine bir dizi dava açan eski eşi Asena Atalay’la ilgili Ocak ayında çok sert bir açıklama yapmış ve sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda, çocuğunun annesi Atalay’ın, evlilik birliği içindeyken üçüncü kişilerle beraber olduğunu açıklamıştı. Açıklamasında, Asena Atalay’ı menfaat ve çıkarları için sınır tanımayan biri olarak tanımlayan Caner Erkin’in daha sonra ise bu paylaşımı sildiği ortaya çıktı.

Beşiktaşlı ünlü futbolcunun, Asena Atalay kendisine dava açınca geri adım attığı ve bu yaptığı paylaşımından pişman olup silince de açılan ‘iffet davası’nın takipsizlikle sonuçlandığı öğrenildi.
Konuyla ilgili olarak Star TV’de yayınlanan ‘Duymayan Kalmasın’ programına konuşan Asena Atalay, paylaşımın kaldırılması ve mahkeme süreci hakkında kendinden emin açıklamalarda bulundu:

‘Bu benim paylaşımım değil ki… Neden sildiğini kendisine sormanız gerekiyor. Ben çok ilgilenmiyorum. Bir dava açıyorsa, o davanın altını yalan yanlış şeylerle doldurmak zorundasın. Yoksa sana o davayı açtırmıyorlar zaten… Yalan yanlış şeylerle altını doldurdular… Bu yalan yanlış şeylerin de yalan olduğu ortaya çıkacak ve biz davayı alıp aklanacağız. Sonra da enerjileri de üzerimizden gidecek ve kurtulacağız. Bu kadar basit…’

Karar Mayıs ortasında verildi
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in, eski eşi Asena Atalay hakkında ettiği ağır sözlerle ilgili karar verildi.

Erkin, eski eşinin icra takibi başlatması üzerine sessizliğini bozarak sosyal medya hesabı üzerinden Atalay hakkında şoke edici iddialarda bulunmuştu. Caner mesajında, Asena Atalay’ın evlilik birliği sırasında 3. kişilerle birlikte olduğu halde oğlunun zarar görmemesi için hukuki haklarını kullanmadığını belirtmişti. Ünlü futbolcunun, bu sözleriyle, bir dönem Atalay ile İzmirli şarkıcı Berkay hakkında çıkan yasak aşk iddialarına gönderme yaptığı öne sürülmüştü.

Bu mesaj sonrası savcılığa başvuran Asena Atalay, Caner Erkin’in, kendisini kamuoyunda iffetsiz bir kadın ve anne gibi göstermeye çalıştığını iddia etmişti.

Sonucu merakla beklenen soruşturma Mayıs ortasında tamamlandı. Sabah gazetesine göre; savcılık, Erkin’in söz konusu yazıda Asena’yı rencide etmediği, kaba ve ağır bir dille eleştirdiğini belirten savcılık, soruşturmayı takipsizlikle sonuçlandırdı. Bu kararla birlikte, dosya kapandı.

Caner Erkin ne demişti?
Caner Erkin, oğlu Çınar’ın velayetini almak için Şubat ortalarında Asena Atalay’a dava açtı. Erkin, Asena’yla evliyken itiraf edemediklerini dilekçesinde şok iddialarla dile getirdi.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne eski eşinin kulüplerde çekilmiş fotoğraflarını delil olarak sunan Erkin, dilekçesinde şu ifadelere verdi:

– Asena hamilelik döneminde zayıflama hapları kullanarak çocuğun sağlığını hiçe sayıyordu. Gece kulübü çıkışlarında sarhoşluk hallerinde görüntülendi.

– Oğluyla geçirmesi gereken zamanını sevgilileriyle yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde, gece kulüplerinde, birtakım özel ev partilerinde hatta striptiz kulüplerinde direk dansları yaparak geçirmektedir.

– Asena sabahları erken kalkıp çocuğu okula hazırlamamaktadır. Oğlumuzu, fast food tarzı yiyeceklerle sağlıksız beslemektedir. Oğlum zamanını bakıcısıyla geçiriyor.

– Geceleri ağlayan bebeğini emzirmek için bile yatağından kalkmamıştır. Geceleri uyanıp biberonla bebeği beslemek zorunda kalıyordum.

– Asena evliyken yaptığı aldatmalar herkes tarafından bilinmektedir. Boşanma sonrası da ahlaka aykırı yaşam şeklini devam ettirmiştir.

– Sevgilisinden dayak yediği, bu dayak yüzünden burnunun kırıldığı bilinen bir olaydır. Asena’nın burnunu kıran erkek arkadaşı müşterek çocukla tatildeyken çocuğun otel odasının kapısını yumruklamış, küfürler etmiştir. Bu olaya çocuk şahit olmuştur.

– Yine 6 yaşında bir çocuğun annesinin ‘Direk buldum mu dayanamam’ notu ile herkese açık internet sitesinde yayımladığı direk dansı fotoğrafları artık pornografi sınırlarını zorlamaktadır.

Nafaka talebi reddedildi
Geçtiğimiz yıl boşandığı Caner Erkin hakkında ‘Nafaka ödemiyor’ diyerek 125 bin liralık icra takibi başlatan Asena Atalay’ın talebi, Mart ortalarında mahkeme tarafından reddedildi. Atalay’ın sunduğu dekontların gerçeği yansıtmadığına karar verildi.

Beşiktaş’ın milli futbolcusu Caner Erkin hakkında, eski eşi Asena Atalay’ın başlattığı 120 bin TL’lik icra takibi, mahkeme tarafından iptal edildi. Mahkeme, Asena Atalay tarafından başlatılan icra takibinin, boşanma protokolüne aykırı olduğuna karar verdi.

Ünlü çift, geçtiğimiz yıl anlaşmalı olarak boşanmış ve mahkeme Erkin’in, çocuğunun annesi Atalay’a ayda 10 bin lira yoksulluk nafakası ödemesine karar vermişti. Atalay ise, Aile Mahkemesi’nin verdiği karara rağmen eski eşinin nafakayı ödemediğini öne sürerek, 5 Ocak’ta İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvurdu. Atalay, 12 aylık nafaka bedeli olan 120 bin lira ve 5 bin liralık faizin ödenmesi için Erkin hakkında icra takibi başlattı.

Bunun üzerine Caner Erkin, icra takibinin boşanma kararına aykırı olduğunu belirterek ödeme emrinin iptal edilmesi için İstanbul İcra Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Ünlü futbolcu; 10 bin liralık nafakanın kat kat fazlasını, her ay bir kısmını elden, bir kısmını da banka yoluyla Atalay’a ödediğini iddia etti. Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberi göre; ödemelerle ilgili banka dekontlarının elinde olduğunu Erkin, eski eşine elden para verdiğine dair tanıkların mahkemece dinlenmesini istedi.

Ünlü futbolcunun; icra emrinin iptal edilmesini, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin de Atalay’a yükletilmesini talep ettiği dava sonuçlandı. İstanbul İcra Hukuk Mahkemesi, Atalay’ın Aile Mahkemesi’nde imzalanan anlaşma protokolüne aykırı olarak icra takibi başlattığını, Atalay’ın sunduğu dekontların gerçeği yansıtmadığına karar verip icra takibini iptal etti.

Bu içeriğe yorum yapın.