167 promil alkollü araç kullandığı için ehliyetine el konulup 867 lira para cezasına çarptırılan Ayşe Hatun Önal’ın 6 yıla kadar hapsi istendi.

Önal, 23 Nisan gecesi trafik çevirmesine takıldı. Sabah 04.30’da Ortaköy’de yapılan rutin kontrolde çevrilen şarkıcı, iddiaya göre önce alkolmetreyi üflemek istemedi. Medyaradar’ın haberine göre, şarkıcı bir müddet sonra cihazı üfledi. Ehliyetine altı ay süre ile el konulan Ayşe Hatun Önal, 876 lira para cezasına çarptırıldı.

Yasalar gereği 100 promil üstü çıktığı için Gayrettepe Polis Merkezi’ne götürülen Ayşe Hatun Önal’ın olayla ilgili ifadesine başvuruldu. İfadesi sonrası trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu gerekçesiyle savcılık tarafından Ayşe Hatun Önal’la ilgili soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma sonunda, şarkıcı hakkında iddianame düzenlendi.

‘Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ suçundan 6 yıla kadar hapsi istenen Önal, Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

Neler olmuştu?
Aşırı alkol alan Ayşe Hatun Önal, trafiği ve karakolu birbirine kattı.

‘Olay’ şarkısıyla gündemde olan Ayşe Hatun Önal, 23 Nisan gecesi sabaha karşı 04:30’da Ortaköy trafiğinde ve Arnavutköy Karakolu’nda olay yarattı.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Ünlü şarkıcı, cipiyle seyir halindeyken polisin rutin kontrolüne takıldı. Ancak Önal, alkolmetreyi üflemek istemedi. Polislerin ısrarı sonucu üflediğindeyse 167 promil alkollü çıktı. Yasal sınır olan 50 promili geçtiği için güzel popçunun ehliyetine 6 aylığına el konuldu, 876 TL de ceza kesildi. Alkol derecesi 100 promil üstü çıktığı için de yasa gereği karakola davet edilen Önal, polis merkezine kendi aracıyla gitmek istedi. Ancak polis ‘Bu kadar alkollüyken araba kullanmanıza izin veremem’ diye uyardı. Bunun üzerine polis aracına binen güzel şarkıcı, gittiği Arnavutköy Karakolu’nu adeta birbirine kattı. Bir anda gazetecilerle karşılaşan Önal, fotoğraf çeken muhabirlere ‘Siz nereden çıktınız, s… gidin’ diye bağırdı. Polis, sanatçıya ‘Sakin olun’ uyarısında bulundu. Önal ise; ceza kesen polisi, gazetecileri çağırmakla suçladı ve avukatını karakola çağırdı.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Ünlü şarkıcı, 05:30’da karakoldan çıkarken, polislere ‘Gazetecileri uyarın, beni çekmesinler’ ikazında bulundu.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments