Başak Dizer estetik operasyon geçirdiği yönünde çıkan haberlere cevap verdi.

Önceki gün Bebek’te görüntülenen Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer ile ilgili olarak bugün basında haberler yer aldı. Çıkan haberlerde, Londra’da 40. yaşını kutlayan Dizer’in, kutlamadan önce estetik operasyon geçirdiği yazıldı. Ünlü stil danışmanının alın ve göz çevresine botoks, yüzünün bazı yerlerine de dolgu yaptırdığı iddia edildi.

Bu haberlere öfkelenen Dizer, Twitter hesabından bu iddiaları yalanlayan bir paylaşımda bulundu ve şunları söyledi:

‘Posta ve Vatan gazetelerinin bugün hakkımda yaptığı ‘doğum gününden önceki hafta estetik operasyon geçirdi, botoks ve dolgu yaptırdı’ haberleri kesinlikle doğru değildir. Ne geçen hafta ne de önceki aylarda böyle bir operasyon veya müdahale geçirmedim. Lütfen haber yaparken insanların doğru haber alma haklarına saygılı olun ve yanlış haberlerle, bizi zor durumda bırakmayın.’

Bu arada; Başak Dizer ile eşi Kıvanç Tatlıtuğ arasındaki kazanç farkı da gündeme geldi. Vatan gazetesi; Tatlıtuğ’un, Star TV’deki ‘Cesur ve Güzel’den aylık 520 bin TL kazandığını ancak dizinin her bölümünde kendisini giydiren stil danışmanı eşi Dizer ise aylık 20 bin TL gelir elde ettiğini öne sürdü.
Dizer, yakışıklı aktörü ilk kez 2008’deki ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde giydirmişti. Dizi final yaptıktan sonra da, ikilinin birlikte olduğu ortaya çıkmıştı.

Reklam için 500 bin TL istemişti
Kıvanç Tatlıtuğ ile evlenen Başak Dizer fiyatına zam yaptı. Stil danışmanı olan Dizer, 2016 yılının Nisan ayında bir kozmetik markasından gelen reklam teklifi için 500 bin TL ücret talep etti.

Takvim’in haberine göre; stil danışmanlığı yapan Dizer, evlendikten sonra özel bir kanalda TV programına başladı. Bu program sayesinde haftada 7 bin TL ücret aldığı konuşulan Dizer’e markalardan reklam teklifleri yağmaya başladı.

Kıvanç Tatlıtuğ’la aynı projede yer alması için firmaların sıraya girdiği Dizer’e, ünlü bir kozmetik firması da teklif götürdü. Evliliğinin ardından yakaladığı şöhretini fırsata çevirmek isteyen Başak Dizer, 1 yıllık reklam anlaşması karşılığında ünlü isimler Fahriye Evcen ve Azra Akın gibi 500 bin TL ücret istedi.

Dizer’in talep ettiği bu dudak uçuklatan rakam, firma yetkilileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Ücreti yüksek bulan marka, Dizer ile çalışmaktan vazgeçti.