Filistin asıllı ABD’li model Bella Hadid ve kardeşi Gigi Hadid, Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısına sessiz kalmadı.

Dünyaca ünlü ABD’li model kardeşler, Yeni Zelanda’da 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından, taziye mesajları yayınladı. Süper modeller, başı açık ve kapalı iki kadının birbirine sarıldığı bir illüstrasyon paylaşıp altına ‘Burası sizin eviniz ve güvende olmalıydınız’ yazdı.

Gigi Hadid ‘Dünyadaki tüm Müslüman kardeşlerimi düşünüyorum. Terörün dini yoktur’ dedi. Bella Hadid ise ‘Yaşananlara gerçekten inanamıyorum. Bu durum beni hasta ediyor. Hayatını kaybedenler için dua ediyorum’ diye yazdı.

Son olarak Porto Rikolu şarkıcı Ricky Martin, Yeni Zelanda saldırısının ardından dünya medyasına söylemlerine tepki göstermişti. Ünlü şarkıcı, dünya medyasını, 50 kişiyi öldüren Brenton Tarrant’ı Müslüman olmadığı için terörist olarak değil de saldırgan olarak tanımlamakla suçladı.

Dünyadaki iki yüzlülüğe dikkat çeken Ricky Martin şu ifadeleri kullandı:

‘Bir adam namaz kılan 40’tan fazla insanı öldürüp 20 tanesini de yaraladı. Tüm uluslararası medya onu terörist olarak değil saldırgan ya da radikal olarak nitelendirdi. Neden? Çünkü Müslüman değil.’