Bella Hadid Müslüman olmaktan gurur duyuyor.

20 yaşındaki modelin babası Mohamed Hadid, henüz 14 yaşındayken ABD’ye iltica etmişti. Amerikan Başkanı Donald Trump’ın, 6 Müslüman ülkeye seyahat yasağı getirmeye çalışmasının ardından Bella, dini inancıyla gurur duyduğunu söyledi. Kendisi gibi manken olan Gigi ve Anwar Hadid’in kız kardeşi Bella, Net-a-Porter dergisine konuştu:

Gig, Mohamed ve Bell Hadid
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Gig, Mohamed ve Bell Hadid

‘Artık benim ve kardeşlerimin evi olan Amerika’ya ilk geldiğinde, babam bir mülteciydi. Her zaman dini bütün bir adamdı ve hep bizim için dua ederdi. Müslüman olmaktan dolayı gurur duyuyorum.’

Ocak ayında, Trump’ın seyahat yasağına karşı New York’ta düzenlenen protesto gösterisine Gigi ile birlikte katılan Bella, o kararı şu sözlerle eleştirdi:

‘İnsanlara, etnik kökenleri yüzünden nezaketi hakketmiyorlarmış gibi davranmamalıyız. Bu, doğru değil. İnsanlara merhametli olma yönündeki mesajlar, benim için çok önemli.’

Geçen ay Vogue Arabia’nın kapağında yer alan güzel model; o pozla ilgili yaptığı Instagram paylaşımında, yarı Filistinli olmaktan dolayı gurur duyduğunu söylemişti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments