‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinden bir sahneyi izinsiz kullandığı gerekçesiyle Turkcell’e 220 bin liralık tazminat davası açan Beren Saat, bilirkişi tarafından haklı bulundu.

Beren Saat, dizide iskelede oturup ‘Gel gel kayıkçı’ dizeleriyle başlayan eseri seslendirdiği sahneden bir kareyi kendi reklamında kullanan dev GSM şirketini affetmedi. Ünlü oyuncunun iki yıl önce İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açtığı 220 bin liralık tazminat davasında, Saat lehine bir rapor tutuldu.

Davasında haklı olup olmadığının tespiti için dosyayı inceleyen bilirkişi, Beren Saat’in haklı olduğu yönünde görüş bildirdi. Raporda şöyle denildi:

‘Beren Saat’in söz konusu dizide oynadığı ve şirketin de bahse konu kareyi kullandığı ihtilafsızdır. Böyle bir kullanım, ticari nitelikli olup GSM şirketinin itirazı yersizdir.’

İşte reklamdaki o kare…

Turkcell bu kareyi kullandı.
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Festivale damgasını vurdu
Güzel oyuncu Saat, Nisan sonunda 27’ncisi düzenlenen Ankara Film Festivali’nde süper minisiyle boy gösterdi.

Onur Ödülleri’nin dağıtıldığı törende Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan, Menderes Samancılar, Tomris Giritlioğlu, Erden Kıral gibi bir çok ünlü sanatçı da vardı. Saat, bu törende 61 yaşındaki sanatçı Tomris Giritlioğlu’na ödül vermekle görevliydi. Milliyet gazetesinin haberine göre Saat, Giritlioğlu’na ‘Aziz Nesin Emek Ödülü’nü verirken hissettiği duyguları şu sözlerle anlattı:

‘Beni 35 mm kameranın sesiyle ve kendimi perdede görmek büyüsüyle tanıştıran; bana ilk ve inatla inanan yönetmen olduğu için hayatım boyunca hep çok özel olacak. Onun sinema aşkına tanıklık ettiğim için Aziz Nesin Emek Ödülü’nü gururla ve burnumun direği sızlayarak verdim.’

7 ay sonra sosyal medyaya geri döndü
Güzel yıldız, ‘Sevdiklerimin huzuru için’ başlığı altında paylaştığı dört mesajın ardından sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmayı bırakmıştı. Kenan Doğulu ile evli olan ünlü oyuncu, tam 7 ay sonra ilk kez 6 Nisan günü Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu.

Beren Saat, rol aldığı ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi için yeni çekilen tanıtım fotoğraflarından birini paylaştı. Aldığı düşük reytinglerden ötürü sıkıntı yaşayan Star TV dizisi, kadrosunu yenilemiş ve 12 oyuncu ile anlaşmıştı.

İşte o paylaşım…

Beren-Saat-instagrama-döndü
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Saat, terör ve Özgecan Aslan gibi konulardaki paylaşımlarıyla uzun süre gündem yaratmıştı. Çözüm sürecini destekleyen paylaşımları nedeniyle ‘HDP’li olarak nitelendirilmiş ve ciddi tehditler almıştı. Hatta pek çok çevre, oyuncunun rol aldığı Tims Productions yapımı ‘Muhteşem Yüzyıl’ı protesto ederek izlememe çağrısında bulunmuştu. Bunun üzerine Saat, ‘Sevdiklerimin huzuru için’ başlığı altında dört uzun yazı paylaşıp gerekçelerini anlatarak sosyal medyadan uzaklaşmıştı.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments