• facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Beyazıt Öztürk Barcelona’ya yerleştiği konusunda çıkan haberlere yanıt verdi.

Önceki akşam Kanal D ekranlarında ‘Beyaz Show’ adlı programını sunmaya devam eden Öztürk ile ilgili geçtiğimiz günlerde Barcelona’ya yerleştiği ve hatta program için haftada bir gün Türkiye’ye geldiği iddiaları çıkmıştı. Son zamanlarda yaşanan olaylardan ve aldığı eleştirilerden morali bozulup Barcelona’ya yerleştiği söylenen Öztürk, önceki akşam canlı yayında esprili bir şekilde şunları söyleyerek konuya açıklık getirdi:

‘Evet arkadaşlar Barcelona’dan yayınımız devam ediyor. Seyircilerimiz, hepsi İspanyol olmasına rağmen bizim dilimizi konuşabiliyorsunuz, anlayabiliyorsunuz değil mi; harika, harika… Barcelona’ya yerleşeceğim söyleniyor, okudunuz değil mi? Yerleşeceğim de değil de baya terkettiğim, gittiğim söyleniyor. Barcelona tamamen yalan bir haber söyleyeyim. Madrid’e yerleşiyorum, onu buradan söyleyeyim.’

Öztürk’ün bu sözleri ardından stüdyoda kopan kahkahalardan sonra Öztürk, seyircilere ‘Olayı hemen çözelim, beni burada istiyor musunuz, istemiyor musunuz?’ diye sordu ve gelen ‘Evet’ bağrışları üzerine ‘Güzel, gitmiyorum bende, konu kapanmıştır. Sadece yaz tatili için Barcelona’ya uğrayacağım’ dedi.

Terör suçlamasından aklandı
Kanal D’de yayınlanan ‘Beyaz Show’ programının 8 Ocak tarihli yayınına telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli öğretmenin sarf ettiği sözler nedeni ile programın sunucusu Beyazıt Öztürk ve programın sorumlusu Kadir Turnalı hakkında ‘terör örgütü propagandası’ suçundan başlatılan soruşturma, 27 Nisan günü sonuçlandı.

Soruşturma sonucunda, sunucu Beyazıt Öztürk hakkında takipsizlik kararı verilirken; Ayşe Çelik ve programın sorumlusu Kadir Turnalı hakkında ise beş yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Doğan Haber Ajansı DHA’nın bildirdiğine göre; Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt tarafından yürütülen soruşturma sonucunda çıkan kararda şöyle denildi:

‘Olay nedeniyle Beyazıt Öztürk’ün alınan savunmasında programın seyri esnasında bağlanan kişinin çocuk, ölüm gibi sözlerden bahsetmesi üzerine stüdyodaki uğultunun etkisiyle söylenenleri tam anlamadığı, bu sırada konuşulanlara hakimiyetini kaybettiği, daha sonra konuşmanın nereye gittiğini tam anlayamamakla birlikte toparlamaya çalıştığı, alkışları bu nedenle yaptırdığı şeklinde savunmuştur.’

Beyaz’ın olay anındaki durumunun anlaşılabilmesi için olay anı davranış ve hareketlerinin Davranış Bilimleri Uzmanı Yücel Sözer’e izlettirilerek rapor alındığı belirtilen takipsizlik kararında, ‘Gelen raporda Beyazıt Öztürk’ün önce şaşkınlık yaşadığı, sonra adı geçen şahsı anlamaya ve dinlemeye çalıştığı, yayının ilerleyen sürecinde ise yüz ifadelerinde şaşkınlık duygusunun yerini üzüntünün aldığı, devamında ise rahat tavırları ile süreci kontrol altına almaya çalıştığı görülmüştür’ ifadeleri yer aldı.

‘Şüphelinin program sırasında bağlanacak kişinin mutabık kalınan soruların dışında konuşma yapacağını bilmediği, metnin dışına çıkan Ayşe Çelik’in beyanlarının niteliğini o anda tam fark edemediği, dolayısı ile kasıt olduğuna dair yeterli, somut ve inandırıcı delil elde edilemediği anlaşılmış olup, şüpheli hakkında kamu adına yürütülen kovuşturmaya yer olmadığına’ denilerek, takipsizlik kararı verildi.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments