Beyonce ve Jay Z çiftinin ikizlerine verdikleri isimleri, İlluminati örgütünün belirlediği iddia edildi.

Ünlü çift, Haziran ayında ikizlerini kucaklarına aldı. Bebeklerin cinsiyetleri kadar isimleri de magazin dünyasına damga vurmayı başardı. İkizlerden kız olanına ‘Rumi’, erkek olanına ise ‘Sir’ ismi verildiği iddiası ortaya atıldı. Rumi ismi ilk duyulduğu andan itibaren Türk tasavvufunun önde gelen isimlerinden olan Mevlana Celaleddin Rumi’yi anımsattı. ‘Sir’ isminin de Mevlana’nın şiirlerinde sıkça kullanılan ‘Efendi’ anlamına geldiği ortaya çıktı. Mevlana, yakın dostu Şems’i hep ‘Efendim’ diye çağırmaktaydı.

Amerikan basını, ikizlerin isimleriyle ilgili pek çok spekülasyon ortaya attı. Daha önce İlluminati’ye yakın olduğunu kabul eden çiftin, Mesnevi’liğe yöneldiği iddiası bile ortaya atıldı. Ancak bir iddia vardı ki çok sarsıcıydı!

Buna göre; isimler, vermek istediği mesajları şifreli hale getiren İlluminati tarafından çifte yollanmıştı. Örgütün tepe kadrosu, çifti Müslüman ülkelere yakın göstermek ve üye kazanmak için böyle bir karar almıştı. İlluminati’nin Twitter adresinde Nisan ayında paylaşılan bir sözün altına, Rumi rumuzunun yazılması da iddiaları alevlendirmeyi başardı.

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

Bu arada; ünlü şarkıcının doğum yapıp yapmadığının bile gizemini koruduğu günlerde, ikizlerinin cinsiyetinin, eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından açıklanmış olabileceği ihtimali sosyal medyada günün konusu olmuştu. Obama ile aile dostu olan Jay Z, resmi Twitter hesabından ABD eski başkanının kendisi hakkında övgüler düzdüğü bir videonun linkini paylaştı. Videoda Obama, Jay Z’yle olan arkadaşlıklarını anlattı, ardından da konuyu ‘kız babası’ olmaya getiriyor. ‘Jay ve ben kızlarımızın gözünün içine bakıyoruz’ diyen Obama, herkesi heyecanlandıran o ek açıklamayı yapıyor:

‘Tabii ikizler geldiğinde Jay, beni yenmiş olacak.’

Videoyu izleyen herkes, basit bir matematik hesabı yapmaktan kendini alamamıştı. Zira Obama, iki kız çocuk sahibiydi, Jay Z ve eşi Beyonce’un ise bir kızları vardı. Haliyle Jay-Z’nin, Obama’yı yenmesi için ikizlerin kız olması gerekiyordu.

5 yaşında Blue Ivy adında bir kız çocukları bulunan Beyonce ve rap şarkıcısı eşi Jay-Z, beş yıllık flört döneminin ardından 2008’de evlenmişti.

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

Instagram hesabından hamile olduğunu açıkladı
Magazin dünyasının en ünlü çiftlerinden biri olan Beyonce – Jay Z ikilisinin ilişkilerinde sorunlar olduğu ve ayrılabilecekleri iddia ediliyordu. Fakat 2017 başlarında magazin basınında yer alan iddialar, Beyonce’un geçirdiği vücut değişimi görüntüsü üzerinden, ünlü yıldızın hamile olabileceğini ifade ediyordu.

Bu iddiaları teyit eden bilgi, Beyonce’nin kişisel Instagram hesabından Şubat başlarında paylaştığı fotoğrafla doğrulandı. Beyonce, hesabında hamilelik fotoğrafını paylaşarak ikiz bebeklere hamile olduğunu duyurdu. 35 yaşındaki yıldız paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘Aşkımızı ve mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz. İki kez daha kutsanmış bulunuyoruz. Ailemiz iki yeni üyeyle büyüyeceği için minnettarız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ediyoruz – Carter Ailesi.’

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

Instagram tarihinin en çok beğenilen paylaşımı oldu
Ünlü pop yıldızı Beyoncé, ikiz bebeklere hamile olduğunu sıra dışı olarak nitelenebilecek bir fotoğraf eşliğinde Instagram hesabından duyurdu. Bir anda interneti sallayan bu fotoğraf, 12 saat gibi kısa bir süre içinde 7.1 milyondan fazla kişi tarafından beğenildi. Böylelikle Beyonce, Instagram tarihinin en çok beğenilen paylaşımını gerçekleştirmiş oldu.

Kariyerine Destiny’s Child ile başlayan Beyoncé, başarısını solo yolculuğunda da sürdürmüştü. 2008’de uzun zamandır beraber olduğu rap yıldızı Jay Z ile hayatını birleştiren ünlü şarkıcı, 2012’de kızı Blu Ivy’yi dünyaya getirmişti.

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

Beyonce, Instagram üzerinde 92.9 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Instagram’ın daha önceki en çok beğenilen paylaşımını ise, geçtiğimiz yıl Selena Gomez gerçekleştirmişti. Gomez’in Coca Cola’sını yudumlarken görüldüğü kare, şu ana kadar 6.3 milyon kişi tarafından beğenilmiş durumda… Gomez, 108 milyon takipçisiyle hâlâ Instagram’ın en popüleri olma unvanını koruyor.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments