Disney tarihindeki ilk gay karakter, ‘Güzel ve Çirkin’ filminde karşımıza çıkacak.

Disney’in eski ve klasikleşen animasyonu ‘Beauty and The Beast’ (Güzel ve Çirkin), film haline getirildi. 26 yıl sonra yayınlanacak olan filmin başrollerinde Emma Watson ve Dan Stevens var. 17 Mart’ta gösterime girecek olan filmin yönetmenliğini ise Bill Condon üstleniyor.

‘Güzel ve Çirkin’in bu uyarlamasında ayrıca gay bir karakter de var. Yönetmen Condon konuya dair açıklamasında, filmin ana karakterlerinden Gaston’un yardımcısı LeFou karakterinin eşcinsel olduğunu söyledi. Söz konusu karakter, Josh Gad tarafından canlandırıldı. LeFou, Disney tarihindeki ilk eşcinsel karakter olacak.

Filmin 2 Mart günü gerçekleşen dünya prömiyerinde basına açıklama yapan Gad, LeFou hakkında bakın neler söyledi:

‘(Yönetmen) Bill Condon, ize, LeFou’nun farklı bir versiyonunu yaratma şansı vererek harika bir iş yaptı. LeFou orijinalindeki gibi değil, ona yeni bir boyut getirerek bir adım ileriye götürüyor. Onu daha insani ve olağanüstü güzellikte karmaşık bir karakter haline getiriyor.’

Bill Condon
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Bill Condon

Yönetmen Bill Condon ise, LeFou karakterini şu sözlerle tanımladı:

‘LeFou, bir gün Gaston olmak istiyor; bir sonraki günse Gaston’ı öpmek istiyor. Ne istediği konusunda kafası bir hayli karışık. Bu tarz duygularını henüz yeni yeni keşfediyor. Josh, bu durumu çok ustaca, üstü kapalı ve sevimli bir şekilde hayata geçirdi. Filmin sonunda LeFou, sorularının cevabını buluyor ancak bunun detaylarını vermek istemiyorum. Ama çok güzel bir final bu, bir Disney filminde ilk kez özel bir gay sahne sizi bekliyor.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments