ABD’li oyuncu Evan Rachel Wood, iki kez tecavüze uğradığını açıkladı.

‘Westworld’ dizisinde Dolores Abernathy karakterine hayat veren 29 yaşındaki oyuncu, hem birlikte olduğu kişi hem de bir başka olayda bir bar sahibi tarafından tecavüze uğradığını söyledi. Rolling Stone dergisine verdiği röportajda ünlü oyuncu, ‘Tecavüze uğradım. Biri birlikte olduğum önemli biri tarafından, diğeri de bir bar sahibi tarafındandı. İnsanların artık sessiz kalabilecekleri bir zamanda yaşadığımıza inanmıyorum’ şeklinde konuştu.

Wood, pek çok cinsel saldırı kurbanı gibi, insanların ona inanmayacağından korktuğunu belirterek, toplumun bağnazlığı ve cinsiyet ayrımcılığının düşüncesini değiştirdiğini söyledi. ‘İlk kez sevgilim tarafından başıma geldiğinde bunun bir tecavüz olduğundan emin değildim’ diyen Wood, ‘İkinci defa olduğunda bu düşüncenin benim hatam olduğunu ve bununla daha çok savaşmam gerektiğini düşündüm ama korktum’ şeklinde konuştu.

22 yaşındayken intihar girişiminde bulunduğunu söyleyen ünlü oyuncu, kadınlardan hoşlandığını fark ettiğinde dört ya da beş yaşında olduğunu ve 2011 yılında da biseksüel olduğunu açıkladığını belirtti. Wood, hassas ve savunmasız oluşunun biseksüelliğine bağlı olduğuna da inandığını anlattı.

‘Westworld’un yıldızı röportajında, ‘Biseksüellikten her zaman aptalca bir şey gibi ya da dikkat çekmek için yapılan bir şey olarak bahsedildi’ dedi. ‘Bir yetişkin olarak sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışıncaya kadar bunun ne kadar zararlı olduğunun farkında değildim’ diyen Wood, ‘Cinsellikle ilgili tüm bu utanma, koşullanma ve damgalanmanın insanlarla ilişki kurma biçimimi gerçekten etkilediğini fark ettim’ dedi.

Oyuncu eşi Jamie Bell ile olan evliliğinden 2013 yılında oğlu dünyaya gelen Wood, daha önce rock yıldızı Marilyn Manson’la dört yıllık bir ilişki yaşamıştı.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments