Britney Spears ilk defa gittiği İsrail’i hem müzikal hem de politik olarak salladı.

Ünlü sanatçı, Pazartesi akşamı verdiği konserde Tel Aviv’deki Yarkon Parkı’nda izdiham yarattı. Ne sıcaklık ne de kalabalık, parkı dolduran 55 bin hayranın coşkusuna engel olamadı. Sahneye gelen Spears da, performansı ile çığlıklarla, tezahüratlarla dans eden, yerinde duramayan hayranlarını sükut-u hayale uğratmadı.

Lazer ışıkları arasında sahneye inen Spears, açılış şarkısı olarak, 2013 yılından ‘Work Bi’ adlı şarkısını seslendirince, dinleyicileri hayal kırıklığına uğratsa da; tecrübeli sanatçı, dinleyicileri aşka getiren sözleri ile hemen sakinleştirdi ve ardından ‘Womanizer’ parçasına geçiş yaparak tüm buzları eritti. Yedioth Aharonot gazetesinin yorumuna göre, ‘Piece of Me’ ile konsere devam eden sanatçı neredeyse konserde bulunan herkese gönlünden bir parça verdi.

Spears konserde, unutulmaz klasikleri olan; ‘I’m a Slave 4 U’, ‘Oops… I Did it Again’, ve ‘Hit Me Baby One More Time’ adlı şarkıları da seslendirdi.

Dünya turnesi kapsamında 3 Temmuz günü konser veren ABD’li pop şarkıcısı Britney Spears, İsrail siyasetini de karıştırdı. Yerel basın, ünlü yıldızın Başbakan Benjamin Netanyahu ile planlanan görüşmesini son dakikada iptal ettiğini iddia etti.

Gazetelerin Başbakanlık kaynaklarına dayandırdığı bu iddiaya tepki gösteren Spears’ın menajeri, Netanyahu’yla görüşmenin hiç bir şekilde teyit edilmediğini kaydetti. Haberin basında geniş yer bulması üzerine bir açıklama yapan Başbakanlık Sözcüsü, planlanan görüşmenin iki tarafça da teyit edilmediğini belirtirken; iptal haberinin Netanyahu’nun yardımcıları tarafından basına verildiği haberini de yalanladı.

35 yaşındaki Spears, 2011’den bu yana çıktığı ilk yurtdışı turnesi kapsamında geçen hafta İsrail’e gelmişti. Bu konser nedeniyle, İsrail İşçi Partisi’nin ön seçimleri aylar öncesinden ertelenmişti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments