Bülent Ersoy ile Lerzan Mutlu’nun kavgası AİHM’ye taşınıyor.

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, sunucu Lerzan Mutlu’yu ‘tehdit’ ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada mahkeme karşısına çıkmış, savunmasında, ‘Lerzan duruşmaya gelse elimi öperdi. Biz aklıselim insanlarız. O beni sever, ben de onu severim’ açıklamalarında bulunmuştu.

Bugün Kanal D’de yayınlanan ‘Renkli Sayfalar’ programında konuya ilişkin konuşan Lerzan Mutlu ise Diva ile aynı görüşte değildi. Mutlu, bırakın Ersoy’u elini öpmeyi, konuyu uluslararası hukuk arenasına taşıyacak kadar kararlı olduğunu söyledi:

‘Eğer Türkiye’de bu davayı kaybedersem, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götüreceğim davayı…’

Neler olmuştu?
Mayıs 2016’da, Diva’nın yakın dostu Oya Aydoğan, aort yırtılması nedeniyle gittiği hastanede 12 saat süren bir operasyon geçirmiş ardından da yoğun bakıma alınmıştı. Ancak ünlü oyuncu ve TV yıldızı kurtarılamamıştı.

Aydoğan hastanede yatarken ve herkes iyileşmesi için dua ederken; Lerzan Mutlu’nun durumu ‘umutsuz’ olarak nitelendirmesi, magazin camiasında infial yaratmıştı. Ünlü sanatçı Ersoy, Aydoğan’ın tedavi gördüğü hastaneye ziyaret amaçlı gittiği sırada bu yoruma sert tepki göstermiş ve Lerzan Mutlu için şunları söylemişti:

‘Ben adamın canlı yayınını basarım!’

Aydoğan ile birlikte aynı programın sunuculuğunu yapan Mutlu, Ersoy’un bu sözlerinden sonra kamuoyunda lince maruz kaldığını belirtip, tehdit edildiğini öne sürerek Diva’ya dava açmıştı.

Ersoy, Eylül 2016’da gerçekleşen ilk duruşmada, bu konuyla ilgili verdiği ifadede şunları söylemişti:

‘Gerekirse basarım programını’ cümlesini tehdit olsun diye söylemedim. Gerçekleri anlatırım anlamında söyledim. Lerzan, Oya’yı zamanında birlikte program yaparlarken üzmüş. Gerekirse bunları açıklarım anlamında söyledim. Kimsenin programını basacak bir insan değilim.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments