Bülent Ersoy, Emel Sayın ile küs olduğu iddialarına açıklık getirdi.

Diva, Etiler’de bir restorandan çıkarken görüntülendi. Gazetecilerle ayaküstü sohbet eden Ersoy, ilk olarak ‘2017’ye sayılı günler kala yeni yıldan ‘sağlık, mutluluk, dostluk ve dünya barışı’ dilediğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere, Bülent Ersoy ve Emel Sayın arasında ‘diva’ polemiği yaşanmıştı. Ersoy, konunun gündeme getirilmesi üzerine, Sayın’la dargınlığı olmadığını ve halen iyi birer arkadaş olduklarını dile getirdi.

Emel Sayın’a Sinsirella benzetmesi
Aralık başlarında Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahneye çıkan Emel Sayın’a konser sırasında bir hayranı ‘İşte gerçek diva’ diye seslenmiş, bunun üzerine ünlü sanatçı gülerek ‘Aaa, sahte diva da mı var?’ demişti. Bu sözlerin ardından Bülent Ersoy, ‘Duydum ama pek önemsemedim. Bir insanın konuşulacak bir şeyi yoksa, birilerinin sırtına basar, omzuna basar, konuşur işte’ demişti.

Ardından Kıbrıs’ta sahneye çıkan Sayın’ın bu sözlere yanıtı, ‘O kadar basit bir olay nasıl büyütülmüş, anlayamadım. Espri olsun diye söyledim. Polemikleri sevmem’ olmuştu.

13 Aralık günü UçanKuş TV’ye konuşan Ersoy, Sayın’la geçmişten bugüne taşınan gerginliği şu sözlerle dile getirdi:

‘Ahh, onun esprisini, şakasını sevsinler. İyi niyetli, kibar, zarif Sinsirella’m benim. 35 sene önce, benim yokluğumdaki sahnemde benim için söylediği sözlerde mi espriydi? Polemikleri sevmem demiş, yazık ki polemikleri yaratan kendisi. İyi niyet kisvesi altında kılçık atmak! Emel Hanım herkesi kandırabilir ama, beni kandıramaz. Ayrıca benim bu konuya cevap verişim, sakın ola ki yanlış anlaşılmasın. ‘Diva’lık payesi falan için değil. Çünkü, bu paye akademik bir unvan değil. Ben, sen, o, biz, siz, onlar misali birilerinin yakıştırmış olduğu methiyeler bunlar. Naçizane bendeniz somut belgelerle tescilli olan ‘Uluslararası Montu Merid Müzik Doktoru’ unvanı verilen Türkiye’deki tek sanatçıyım.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments