Diva-kürk-şallı-1000 × 664
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
Bülent Ersoy’un dostluğu sınıfta kaldı.

Ünlü şarkıcı Ersoy, 15 Mayıs tarihinde hayatını kaybeden yakın arkadaşı Oya Aydoğan’ın ölüm haberiyle yıkılmıştı. Ersoy, Aydoğan ve Nur Yerlitaş’ın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyordu. Aydoğan’ın atar damarının yırtılması sonucunda aniden hayatını kaybetmesiyle bu yakın dostluk bozulmuştu. Kameraların önünde hastane kapısından bir an bile ayrılmayan Ersoy ve Yerlitaş ikilisi, önceki gün Aydoğan’ın ölümünün 40. günü için yapılan mevlide katılmadılar.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre önceki gün Aydoğan’ın ölümünün 40. günü için Levent Camii’nde mevlit okutuldu. Hastanede kameralar önünde gözyaşı döküp şov yapan Ersoy ve Yerlitaş ikilisi, büyük bir vefasızlık örneği sergilediler. İkilinin, mevlit yerinde çok fazla basın mensubu olduğu için mevlide katılmadıkları belirtildi. Ancak ikilinin ‘Kameralar önünde şov yapıyorlar’ eleştirilerini engellemek için bilinçli olarak yaptıkları bu hareket Aydoğan’ın yakın dostlarına emanet ettiği biricik oğlu Gurur Aydoğan’ın annesinin mevlidinde yalnız kalmasına sebep oldu.

7’sinde Kuran okutmuştu!
Ünlü sanatçı Ersoy, 22 Mayıs günü yakın dostu Aydoğan’ın ölümünün 7. günü için Mihrimah Sultan Camii’ndeydi. Beyaz elbisesi ve güneş gözlükleriyle camiiye gelen Diva, yaklaşık 1 saat camiide kaldı. Kıymetli dostu Aydoğan için camiide Kuran okutan Ersoy’a yardımcıları eşlik etti.

Gecce.com’un haberine göre camii çıkışında mendil satan çocuklara 100’er TL veren Ersoy, çevredeki insanlar için de börek ve pide dağıttırdı. Ardından gazetecilerle kısa bir sohbet eden Diva, ‘Neler hissediyorsunuz?’ sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘Yedinci gün duasını okutuyorum. Fatih Camii’nde kendileri okuttular. Ben de kendim okutmak istedim. Üzüntüden başka ne hissedebilirim?’

Ersoy, yakın arkadaşı Aydoğan için polemiğe girdiği Lerzan Mutlu’yla ilgili ise şunları söyledi:

‘Lerzan Mutlu’ya cevap vermem. Zamanı gelince her şey yapılır. Şimdi dua okuyacağım… İnşallah yüce Rabbim sevgili Oyacığım’a ulaştırsın.’

Acı haber 15 Mayıs sabahı geldi
Aort damarı yırtılan ve kaldırıldığı hastanede 12 saat süren ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda uyutularak devam eden Oya Aydoğan hayatını kaybetti. Oya Aydoğan’ın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.

Oya Aydoğan’ın ölüm haberi hastaneden gelen açıklama ile duyuruldu. Bir önceki hafta Pazar günü hastaneye kaldırılan 59 yaşındaki ünlü sanatçı Oya Aydoğan 15 Mayıs günü sabah 7.15’te hayata gözlerini yumdu. Oya Aydoğan 1 haftadır yoğun bakımda tedavi görüyordu. Oya Aydoğan’ın ölüm haberinin ardından sevenlerinden, sanatçı dostlarından başsağlığı mesajlar yağdı.

Aydoğan’ın ölüm nedenini hastane böyle açıkladı:

‘Evinde patates kızartması yerken fenalaşan Oya Aydoğan acil olarak hastaneye kaldırılmış, yapılan incelemelerin ardından ünlü oyuncunun aort damarının yırtıldığı anlaşılmıştı. 12 saat süren ameliyata alınan ünlü sanatçı, yaklaşık 94 saat yoğun bakımda uyutulmuştu. Beyninde çok sayıda ödem tespit edilen Aydoğan’ın tedavisine başlanmış, tedaviye yanıt vermeyen Aydoğan uyutulmuştu. Ünlü oyuncu Aydoğan bu sabah hayatını kaybetti. Oya Aydoğan’ın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.

Annesi de aynı nedenden hayatını kaybetti
‘Söylemezsem Olmaz’ programındaki arkadaşı Lerzan Mutlu, Oya Aydoğan’ın annesinin de yıllar önce benzer bir rahatsızlık geçirdiğini anlattı.

Mutlu, “Oya Abla bunu hep anlatırdı. Yemek yerken sapasağlam kadın bir anda yere yığıldı. Ondan sonra da toparalayamadı derdi. Oya Abla annesiyle ilgili hep bunu söylerdi.” dedi.

Bülent Ersoy şok oldu
Ünlü sanatçı Ersoy, aort damarının çatlaması sonucu apar topar hastaneye kaldırılan yakın arkadaşı Oya Aydoğan’ı sık sık ziyarete gidiyordu.

Kanal D Magazin’in haberine göre hastaneye ziyaret giden Ersoy, yakın arkadaşının ölüm haberini hastane girişinde öğrendi. Gazetecilerin durumu anlatmasıyla bilgilenen Ersoy yaşadığı şokla ‘Öldü mü?’ şeklinde tepki verdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments