Türk ve yabancı hiphop/rap yıldızları İstanbul’da toplanıyor.

2012 yılından beri dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen Burn Battle School, 22 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak. MC’leri, DJ’leri ve graffiti sanatçılarıyla dünya standardında bir B-Boy yarışması olan etkinlik düzenlendiği ilk günden bu yana binlerce hip-hop tutkununu ve efsanevi dansçıları bir araya getiriyor. İstanbul’da ilk kez gerçekleşecek olan etkinlikte, Türkiye’nin en iyi 16 B-Boy grubu danslarıyla birbirine meydan okuyacak.

Şarkıları müzik listelerinde zirvelerden düşmeyen iki Brit ödüllü İngiliz hiphop yıldızı Tinie Tempah, 22 Ekim’de VW Arena’da gerçekleşecek Burn Battle School için ilk defa İstanbul’a geliyor. Glastonbury Festival’da Snoop Dogg’la sahneyi paylaşan ve 2012 Londra Yaz Olimpiyatları kapanış töreninde sahne alan Tempah, bugün rap dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor.

Burn Battle School için İstanbul’a gelecek bir diğer ikonik isim de Grandmaster Flash… Hiphop’un yaşayan efsanelerinden Grandmaster Flash, hiphop DJ’liğinin öncüleri arasında yer alıyor.

Türkçe rap müziğini dünyaya tanıtan, 2 MTV ödüllü ilk Türk Rap Star olan Ceza da Burn Battle School’da sahne alacak. Ceza’nın açtığı yoldan ilerleyen ve Türkiye’de genç neslin en çok dinlediği rapçi olan Sansar Salvo da, gece boyu performansıyla heyecanı üst seviyeye taşıyacak.

Sansar Salvo ile başlayacak olan performanslar, sırasıyla Ceza, Grandmaster Flash ile devam edecek ve en son Tinie Tempah ile sona erecek. Heyecanlı kapışmalarda kazanan taraf, 7500 TL para ödülü alacak.

Etkinliğin ücreti 50 TL.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments