Mahkeme, Caner Erkin’in malvarlığının yarısını isteyen Asena Atalay’ı reddetti.

Ünlü futbolcu Caner Erkin ve Asena Atalay, geçen yıl Ocak ayında, İstanbul 2. Aile Mahkemesi’nde anlaşarak boşandı. 6 yaşındaki çocuklarının velayeti de annede kaldı. Mahkeme, tarafların imzaladığı tarihsiz boşanma protokolünü tasdik etti. Ancak Erkin’in 2 Ocak’ta oyuncu Şükran Ovalı ile evlenmesinin ardından Asena Atalay, eski eşine, kendisi ve oğlu için nafaka ödemediği iddiasıyla 120 bin ve 461 bin liralık iki icra takibi başlattı. Asena Atalay, Erkin’in tüm mal varlığına tedbir konulması istemiyle, evlilik birliği içinde edindiği malların paylaşımı için dava açtı. İstanbul Aile Mahkemesi’nde avukatı Beyza Sındıraç aracılığıyla açtığı dava dosyasında Atalay, kandırıldığını ileri sürdü ve ünlü futbolcunun servetinin yarısını istedi. Caner’in ‘Boşandıktan sonra maddi hayatına aynen devam edeceksin’ dediğini ileri süren Atalay, ünlü futbolcunun kendisine hediye ettiği İstanbul Beykoz’daki 6 milyon dolarlık cam evi sattığını, hediye alınan Lamborgini Huracan, Porsche Carrera 911 Turbo, beyaz-kırmızı Porsche, beyaz Ferrari, beyaz Mercedes, beyaz Mercedes G otomobili de elinden aldığını belirtti. Ünlü futbolcunun menkul, gayrimenkul ve futbol kulüplerinden alacaklarına ihtiyati tedbir konulmasını isteyen Atalay; Erkin’in kötü niyetli olarak üzerine kayıtlı tüm mal varlıklarını kendisinden gizlediğini iddia etti. Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in, ihtiyati tedbir talebi konulması istenen varlığı dilekçede şöyle belirtildi:

‘Şişli’de iki, Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde bir, Gömeç ilçesinde altı gayrimenkul, 2015 model Porsche, 2014 model iki Mercedes, 2015 model Bombardier, Mercedes ve Land Rover cip.’

Ancak, Sabah gazetesinin haberine göre; Erkin’in avukatı Emrah Pamuk, Atalay’ın imzaladığı boşanma protokolüne aykırı davrandığını ileri sürerek davanın reddini talep etti. Pamuk’un itirazı sonrası mahkeme, Asena Atalay’ın açtığı davayı reddetti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments