Carrie Fisher ölüm vaktinin geldiğini biliyormuş!

‘Star Wars’ serisinin Prenses Leia’sı olarak tanıdığımız aktris, geçirdiği kalp krizi sonrasında, 2016 Aralık’ında aramızdan ayrılmıştı. Carrie’nin ölümünden 11 ay sonra, yarı öz kızkardeşi Joely Fisher, oyuncunun 60 yaşında hayata veda etmeden önceki son anlarını magazin basınına anlattı.

Joely, Carrie’nin son anlarında, annesi Debbie Reynolds’un da yanında olduğunu ve hem kendisi hem de kızının biraz daha vakti olması için Tanrı’ya çok yalvardığını ama pek de umutlu olmadığını söyledi. Ancak Carrie’nin, gerçekten de kendisinden bir gün sonra vefat eden annesinin de öleceğini bildiğini, annesi olmadan bu dünyada yaşamak istemediği için de kendisini Azrail’e teslim ettiğini öne sürdü.

Carrie Fisher, 23 Aralık 2016’da Londra’dan Los Angeles’a giderken uçakta fenalaşmış, dört gün sonra yaşamını yitirmişti. 6 Ocak’ta, kendisinden sadece bir gün sonra 84 yaşında hayatını kaybeden, kendisi gibi oyuncu annesi Debbie Reynolds’la birlikte Forest Lawn Memorial Park’a defnedilmişti. Anne – kızın hayatını anlatan belgesel ‘Bright Lights’, iki ünlü yıldızın ölümünden kısa süre sonra seyirciyle buluşmuştu.

Anne-kız birlikte uğurlandı
27 Aralık günü 60 yaşında hayatını kaybeden Star Wars oyuncusu Fisher ile ondan bir gün sonra 84 yaşında aramızdan ayrılan annesi Debbie Reynolds, 5 Ocak günü son yolculuklarına uğurlandılar. Fisher’in Los Angeles’taki evinde düzenlenen anne – kızı uğurlama seremonisinde, katılımcılar şarkı söyledi. Grubun başını çeken Meryl Streep, Fisher’ın çok sevdiği ve Ben Selvin ile The Crooners’ın imzasını taşıyan ‘Happy Days Are Here Again’ adlı şarkıyı seslendirdi. Herkes de ona katıldı.

Aileye yakın bir kaynak, PEOPLE dergisine o anları anlattı ve ‘Son bölümünde herkes şarkıya katıldı’ dedi. Aynı kaynak, Fisher’in 24 yaşındaki kızı Billie Lourd’un, annesinin çok sevdiği oturma odasında sevenleriyle son kez vedalaşmasını istediğini, bu yüzden de töreni evde düzenlediğini söyledi ve ekledi:

‘Orada sadece Carrie ve Debbie yoktu.’

125 kişinin katıldığı toplantıda; Meryl Streep, Gwyneth Paltrow, Meg Ryan, Taylor Lautner, Tracey Ullman, Stephen Fry, Ellen Barkin, Courtney Love, Ed Begley Jr. gibi ünlü isimler de yer aldı.

Debbie felç geçirdiği sırada, kızı Carrie’nin cenaze işlemlerini organize etmek üzere oğlu Todd Fisher’ın evinde bulunuyordu. Debbie’nin bu sırada oğluna, kızıyla ilgili olarak ‘Onu çok özlüyorum. Carrie’yle olmak istiyorum’ dediği bildirildi. Aktrisin oğlu Todd, kız kardeşinin ölümünün annesine ‘çok geldiğini’ aktardı.

Sinema Oyuncuları Loncası Başkanı Gabrielle Carteris de yaptığı açıklamada ‘Eşsiz bir yeteneği ve milli bir zenginliği kaybettik. Kızı Carrie Fisher’dan bu kadar kısa süre sonra ölmesi bir çifte trajedi’ şeklinde konuştu.