Cem Yılmaz verdiği röportajda Fenerbahçe tutkusunu anlattı.

Gecce.com’un haberine göre ünlü komedyen Yılmaz, önceki gün verdiği bir röportajda; çok merak edilen Fenerbahçeli olma hikayesini şu sözlerle anlattı:

‘Bu konu sosyal medyada çok dolanıyor. Etrafımda çok sayıda Beşiktaşlı, Galatasaraylı arkadaşım var. Biz daha çok işin tatlı kısmındayız. Geçmişte ‘Çocukluğumda etrafımda aklı başında kim varsa Fenerliydi, onun için Fenerli olduk’ demişim. Farklı takım tutan bazı fanatikler bunu hep aleyhte kullanıyorlar. Halbuki ben etrafımdaki bütün büyüklerin, amcaların, dayıların Fenerbahçeli olduğunu söylemek istemiştim. Onların hepsi Fenerbahçeli olunca üzerinizde etkisi oluyor tabii. Ek olarak çocukluk döneminde bir takımın popülerliği de tercihler üzerinde oldukça etkili. Fenerbahçe’nin popülerliği de hiçbir zaman değişmediği için çocukların Fenerbahçeli olması kaçınılmaz bir durum… Hatta öyle ki, baba Beşiktaşlı olsa bile Fenerbahçeli oluyorsun.
Çocukluğumuzda, 70’lerde, tıpkı 1940’larda olduğu gibi, takım çok iyi durumda olduğu için, kazanan takımı tuttuk. Tabii daha sonraları bu takımın bizde yüksek tansiyona sebebiyet vereceğini bilmiyorduk, Fenerli olmak biraz yüksek tansiyon sebebi… (Gülüyor) Ancak 3-0’dan sonra biraz rahatlayabiliyoruz biz. 2-0’dan sonra oturup rahatça maç izleyebildiniz mi hiç? Yani öyle bir tadı var. Ancak dediğim gibi hiçbir zaman bir fanatiklik, ‘Biz çok iyiyiz’ duygusunda değilim.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments