Charlie Sheen HIV+ olduğunu öğrendiğinde kendini öldürmek istemiş.

‘Good Morning America’ya konuşan 51 yaşındaki aktör, doktorlardan kötü haberi ilk duyduğunda aklından geçenleri anlattı. Sheen şunları söyledi:

‘Teşhis konulduğu gün, kafama mermi sıkmak istedim. Ancak o sırada annem yanımda olduğu için, bunu yapamazdım. Ya da ölümümün ardından ortalığı onun toplamasına izin veremezdim.’

2011 yılında AIDS’e sebebiyet verme özelliği olan HIV virüsünü taşıdığını öğrenen aktör, yaşadığı büyük şokun ardından bugün hayatta ve sağlıklı olduğu içinse artık çok mutlu:

‘Kendimi çok iyi hissediyorum. Şükran doluyum. Aynı durumdaki insanlar adına büyük bir sorumluluk taşıyorum.’

‘Bazı günler, diğerlerinden daha güzel geçiyor ama günlerim çoğunlukla harika… Haberi öğrendikten sonra kavuşma fırsatı bulduğum imkanlar için müteşekkirdim. Şimdi ise tedavi görebildiğim ve bu noktada olduğum için daha da müteşekkirim.’

Ünlü aktör yakında, ‘Mad Families’ adlı filmle beyaz perdedeki kariyerine geri dönecek. Sheen ayrıca, beş çocuğuna daha çok vakit ayırıyor ve onlarla ilişkisini eskisine oranla daha güçlü kılmaya çalışıyor.

Bir prezervatif markasının elçisi oldu
Geçen yıl HIV pozitif olduğunu açıklayan aktör, LELO HEX adlı bir prezervatif markasının tanıtım elçiliğini üstlendi. LELO’nun bir temsilcisi, Haziran 2016’da konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

‘Charlie Sheen’in konu hakkındaki duyarlılığı arttırabilecek bir karaktere ve güçlü bir sese sahip olduğunu biliyoruz. Biz de LELO olarak gidişatı değiştirebilecek tasarım ve teknoloji uzmanlığına sahibiz. Güvenli seks ile dünyayı değiştirebilecek potansiyeldeyiz.’

Charlie ise PEOPLE dergisine şu açıklamayı yaptı:

‘İnsanlar bu konu hakkında konuşmak istemiyor. Bunun üzerine düşündüm ve şunu keşfettim: Eğer ben bu konuyu gündeme getirirsem, belki insanlar da konuşur. Hastalıkların yayılmasından istenmeyen hamileliklere kadar pek çok olumsuz şeyi önlemenin yolu bu… Ama şu veya bu nedenle, korunma konusu hala bir tabu…’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments