Soundgarden ve Audioslave gruplarının solisti Amerikalı müzisyen Chris Cornell hayatını kaybetti.

Ünlü rock yıldızının temsilcisi Brian Bumbery, Associated Press haber ajansına yaptığı açıklamada; 52 yaşındaki Cornell’in Çarşamba gecesi Detroit’te hayatını kaybettiğini belirtti. Bumbery, ünlü müzisyenin ölümünü ‘ani ve beklenmedik’ olarak nitelendirdi ve ailesinin şoke olduğunu ifade etti.

ABD’li yetkililer, 52 yaşında hayatını kaybeden ünlü müzisyen Chris Cornell’in yapılan ilk tıbbi değerlendirmede, kendini asarak intihar ettiği sonucuna varıldığını açıkladı.

Cornell, ABD’nin Detroit kentinde Çarşamba akşamı gerçekleşen bir Soundgarden konseri sonrası banyoda ölü bulunmuştu.

Ünlü müzik adamının menajeri Brian Bumbery, yaptığı açıklamada, Cornell’in ölümünün “beklenmedik ve ani” olduğunu ifade etmişti.

Chris Cornell kimdir?
1964 Seattle doğumlu Cornell, Soundgarden ve sonrasında Audioslave gruplarının solistliğini üstlenmişti. Cornell, James Bond serisine ait 2006 yapımı ‘Casino Royale’ filminin ‘You Know My Name’ adlı tema şarkısını da seslendirmişti.

Cornell, gitarist Kim Tyhail ve basçı Hiro Yamamoto ile Soundgarden grubunu kurarak, 90’lı yıllara damga vuran grunge hareketinin mimarları arasında yer almıştı. Soundgarden; Nirvana, Pearl Jam ve Alice in Chains adlı grupların da öncüsü sayılıyor.

Ölüm haberiyle dünyada şok etkisi yaratan ünlü müzisyenin bugün Rock the Range adlı festival kapsamında Columbus’ta sahneye çıkması bekleniyordu.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments