Chris Pratt üyesi olduğu homofobik kiliseyi savundu.

ABD’li aktör Chris Pratt, oyuncu meslektaşı Ellen Page’in, homofobik bir kiliseye üye olduğu yönündeki suçlamalarını reddetti.

Ünlü aktör, Anna Faris ile boşanma sürecinde sık sık ziyaret ettiği Hillsong Kilisesi’ni savundu. Yakışıklı oyuncu, Ellen Page’in ‘eşcinsel düşmanı’ olarak tanımladığı kilisede, hiç kimsenin ayrımcılığa uğramadığını öne sürdü.

Chris Pratt, gittiği kilisenin kapılarının herkese açık olduğunu söyleye dursun; söz konusu dini cemaatin New York sorumlusu Carl Lentz’in 2015 yılında sarf ettiği sözler tam aksini ortaya koyuyor. Carl Lentz, o açıklamada; homoseksüelliği günah olarak nitelendirmiş ve eşcinsel birinin kendi kiliselerinde yönetici olamayacağını söylemişti.

Hillsong Kilisesi, ABD’de son yıllarda hızla güçlenen ve farklı şehirlerde kiliseler açan dev bir dini cemaat… Kilise, özellikle ünlü isimlerin üye olduğu yeni bir akım olarak tanınıyor. Kuruculardan Carl Lentz, başta Justin Bieber olmak üzere pek çok dünya yıldızının dini danışmanı olarak dikkatleri çekiyor.