The-Nice-Guy-da-oynadı-950 × 603
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği tarafından 1995 yılından beri her yıl düzenlenen Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri (Critics’ Choice Awards) bu yıl 22’nci kez verildi.

Dün gece Santa Monica’daki Barker Hangar’da, komedyen T.J. Miller’ın sunumuyla düzenlenen törende; en iyi filmler ve TV yapımları belirlendi. ‘La La Land’ (Aşıklar Şehri), En İyi Film dahil sekiz ödülle gecenin kazananı oldu.

İşte Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nin sahipleri…

ARRIVAL (2 ödül)
En İyi Uyarlama Senaryo: Eric Heisserer
En İyi Bilimkurgu/Korku Filmi

DEADPOOL (2 ödül)
En İyi Komedi
En İyi Komedi Aktörü: Ryan Reynolds

ELLE (1 ödül)
En İyi Yabancı Dilde Film

FENCES (1 ödül)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis

FLORENCE FOSTER JENKINS (1 ödül)
En İyi Komedi Aktris: Meryl Streep

HACKSAW RIDGE (2 ödül)
En İyi Aksiyon Filmi
En İyi Aksiyon Erkek Oyuncu: Andrew Garfield

JACKIE (3 ödül)
En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman
En İyi Kostüm Tasarımı: Madeline Fontaine
En İyi Saç & Makyaj

LA LA LAND (8 ödül)
En İyi Film
En İyi Yönetmen: Damien Chazelle
En İyi Orijinal Senaryo:Damien Chazelle (TIE)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Linus Sandgren
En İyi Prodüksiyon Tasarımı: David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
En İyi Kurgu: Tom Cross
En İyi Şarkı: “City of Stars”
En İyi Skor: Justin Hurwitz

MANCHESTER BY THE SEA (3 ödül)
En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck
En İyi Genç Oyuncu: Lucas Hedges
En İyi Orijinal Senaryo: Kenneth Lonergan (TIE)

MOONLIGHT (2 ödül)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali
En İyi Oyuncu Kadrosu

SUICIDE SQUAD (1 ödül)
En İyi Aksiyon Kadın Oyuncu: Margot Robbie

THE JUNGLE BOOK (1 ödül)
En İyi Görsel Efekt

ZOOTOPIA (1 ödül)
En İyi Animasyon

AMERICAN CRIME – ABC (1 ödül)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Regina King

ANTHONY BOURDAIN: PARTS UNKNOWN – CNN (2 ödül)
En İyi Formatsız Reality Dizi
En İyi Program Sunumu: Anthony Bourdain

ATLANTA – FX (1 ödül)
En İyi Komedi Erkek Oyuncu: Donald Glover

BASKETS – FX (1 ödül)
En İyi Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu: Louie Anderson

BETTER CALL SAUL – AMC (1 ödül)
En İyi Erkek Oyuncu: Bob Odenkirk

BOJACK HORSEMAN – NETFLIX (1 ödül)
En İyi Animasyon Dizi

GAME OF THRONES – HBO (1 ödül)
En İyi Dizi

SATURDAY NIGHT LIVE – NBC (2 ödül)
En İyi Komedi Kadın Oyuncu: Kate McKinnon
En İyi Komedi Misafir Oyuncu: Alec Baldwin

SHARK TANK – ABC (1 ödül)
En İyi Formatlı Reality Dizi

SILICON VALLEY – HBO (1 ödül)
En İyi Komedi Dizisi

THE CROWN – NETFLIX (1 ödül)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: John Lithgow

THE LATE LATE SHOW WITH JAMES CORDEN – CBS (1 ödül)
En İyi Talk Şov

THE PEOPLE V. O.J. SIMPSON – FX (4 ödül)
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi Kadın Oyuncusu: Sarah Paulson
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi Erkek Oyuncusu: Courtney B. Vance
En İyi Televizyon Filmi ya da Sınırlı Dizi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sterling K. Brown

THE VOICE – NBC (1 ödül)
En İyi Reality Yarışma

THE WALKING DEAD – AMC (1 ödül)
En İyi Drama Misafir Oyuncu: Jeffrey Dean Morgan

UNBREAKABLE KIMMY SCHMIDT – NETFLIX (1 ödül)
En İyi Komedi Yardımcı Kadın Oyuncu: Jane Krakowski

WESTWORLD – HBO (2 ödül)
En İyi Kadın Oyuncu: Evan Rachel Wood
En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Thandie Newton







Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments