Demi Moore, tedbirsizlik nedeniyle ölüme sebebiyet vermekle suçlandı!

2015 Temmuz’unda, ünlü aktris Demi Moore’un Los Angeles’taki evinin arka bahçesindeki havuzda, 21 yaşında bir erkek cesedi bulunmuştu. Havuzda ölü bulunan gencin, Edenilson Steven Valle olduğu belirtilmişti.

Edenilson Steven Valle

Edenilson Steven Valle

Los Angeles polisi, o sırada oyuncunun evde olmadığını ancak olay anında evde beş kişinin bulunduğunu açıklamıştı. Komşulara göre; Moore’un, Bruce Willis’le beraberliklerinden dünyaya gelen üç kızı evdeydi. Fakat araştırma sonucunda, Moore’un malikanesine kahyalık yapan kişinin minik bir parti verdiği ve Edenilson’ı – şaka amaçlı – havuza attığı ve yüzme bilmeyen gencin hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı.

Valle ailesi; bu hazin kayıplarıyla ilgili açtığı davada, kahyayı, çocuklarının ölümünden sorumlu tutuyor. Ancak ailenin suçladığı tek kişi kahya değil!

TMZ’nin haberine göre; aile, Demi Moore’u da, ‘tedbirsizlikten ölüme sebebiyet vermekle’ suçluyor. Acılı Valle ailesi, 3 metrelik havuzda herhangi bir derinlik ve güvenlik uyarısı olmadığını ve derinliği belirten bir işaret olmadığını iddia ediyor. Dava dilekçesinde ayrıca; olay sırasında havuzun 101 derece sıcaklığında olduğu ve bunun da beynin kaynama noktası olduğu belirtiliyor.
Önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak Moore’u, sanık sandalyesinde zor günler bekliyor.