Deniz Seki sevenlerine müjdeli haber geldi.

Ünlü şarkıcı Seki, uzun bir süredir uyuşturucu ticareti yapmak suçundan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde kalıyor. Ünlü popçu için bugüne kadar pek çok kez tahliye olma umudu doğmuştu. Hürriyet gazetesinin haberine göre; önceki gün infaz yasasının değiştirilmesi gündeme gelince, Seki’nin erken tahliye olma ihtimali doğdu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından cezaevlerinin doluluk oranının artması nedeniyle af çıkarılması ve bu amaçla infaz yasasının değiştirilmesi için hazırlıklara başlandı. Yapılması planlanan düzenlemeye göre af, 1 Ocak 2016 tarihinden önce işlenen suçlar için geçerli olacak. Seki’nin avukatı Naim Karakaya, konuyla ilgili olarak ‘Henüz bir şey söylemek için erken ama söz konusu yasa yürürlüğe girerse, Deniz Hanım’ın dışarı çıkma ihtimali doğar’ diyerek ünlü şarkıcının hayranlarını umutlandırdı.

Seki’nin erken tahliye olma ihtimali bütün yapım şirketlerini de harekete geçirdi. Söylenenlere göre bazı yapım şirketleri, Seki’nin hayatını anbean ekrana getirmek için ünlü şarkıcının menajerine teklif sunmuş.
Seki’nin de özgür hayatının ilk dönemlerini belgeleyecek bu formata sıcak baktığı, kararını önümüzdeki hafta vereceği söyleniyor.

Kardeşi sert bir şekilde isyan etti
Ünlü şarkıcı Seki, bir süredir uyuşturucu ticareti yapmak suçundan Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyor. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşanan darbe girişimi, Seki’nin yargılanmasında görev alan bazı hakim ve savcıları da vurdu. Darbe girişimi engellendikten sonra ülkede birçok savcı, hakim, avukatın da dahil olduğu kamu personeli görevden alındı. Bunların içerisinde Seki’nin tutuklanmasında payı olan hakim ve savcılar da yer alıyordu. Bu görevlilerden bazıları tutuklandı, bazıları ise hala aranıyor. Ünlü şarkıcının kardeşi Serkan Seki de bu durum karşısında Instagram hesabından paylaştığı şu sözlerle ilahi adalet çıkışı yaptı:

‘Deniz Seki’nin soruşturma savcısı Bilal Bayraktar. Hükmü veren hakimler Osman Kaya, Eşref Aksu. Duruşma savcısı Salim Duran. Lehe temyizi geri çeken Sadrettin Sarıkaya gözaltında! AİHM’in ihlal kararı vermesine neden olanlar da bunlar! Ömrümüzden 8 sene çalanlar da bunlar! İlahi adalette zaman aşımı yoktur!’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments