Denzel Washington, Akademi Ödüllerinde adaletsizlik olduğunu öne sürdü.

61 yaşındaki efsane oyuncu; 2002 yılında ‘En İyi Aktör’, 1990 yılında ise ‘En İyi Yardımcı Aktör’ Oscar’larını almıştı. Dört kere de aday olan oyuncuya, ‘Oscar’da beyaz olmayanlara ayrımcılık yapıldığı’ iddiaları hakkında ne düşündüğü soruldu. O da, ‘Düşünmek zorunda değilim, bunu yaşadım’ diye yanıt verdi.

Washington şöyle devam etti:

‘Ben Oscar’da adı okunmayan adam oldum. Adı okunan adam da oldum. Ben, herkesin adımın okunacağını düşündüğü anda adı okunmayan adam oldum. Ben bu ayrımcılığı yaşadım.’

CBS’te yayınlanan ’60 Dakika’ programına konuk olan aktör, oyunculuk kategorilerinde son iki yılda sadece beyazların ödül aldığı gerçeğinin, vazgeçmek için bahane olmaması gerektiğine de vurgu yaptı. Oyuncuya göre, beyaz olmayanlar da Oscar için yapabileceğinin en iyisini yapmaya devam etmeli.

Hatırlanacağı üzere, Will Smith ve eşi Jada Pinkett Smith geçtiğimiz günlerde, önceki yıl boykot ettikleri Oscar törenine bu yıl da gitmeyeceklerini açıklamışlardı.

Görünen o ki; siyahi yıldızların boykotu, Oscar Komitesi tam anlamıyla kendine çeki düzen vermeden bitmeyecek.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments