Ferhat Göçer ve Garo Mafyan
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
Ünlü sanatçıların üye olduğu MSG, mülteci kamplarında müzik sınıfları kurmak için kolları sıvadı.

Habertürk’te yer alan habere göre, üyeleri arasında Tarkan, Teoman, Yalın, Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Göksel, Serdar Ortaç, Gülşen, Athena, Gripin, Hande Yener gibi birçok ünlü şarkıcının bulunduğu MSG (Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği), Suriyeli kamplarında müzik eğitimi için proje geliştirdi.

Proje kapsamında, ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyelilerin barındığı mülteci kamplarında oluşturulacak müzik sınıflarında her hafta bir müzisyen ders verecek. Pilot il olarak ise son dönemde roketlerin hedefi olan Kilis seçildi. Uygulama daha sonra diğer illere de yaygınlaştırılacak.

Söz konusu proje, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kabulde; MSG Başkanı Garo Mafyan, Başkan Yardımcısı Ferhat Göçer ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erdem tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu ile paylaşıldı. Davutoğlu, kamplarla ilgili kendi gözlemlerini paylaşırken, MSG’nin projesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti ve çalışmaların bir an önce başlatılmasını istedi.

Garo Mafyan’la birlikte Kilis’te ilk dersi verecek olan Ferhat Göçer, amaçlarını şu sözlerle anlattı:

‘Müzik sınıfları oluşturmaktaki amacımız, bir savaşın en ağır yükünü taşıyan masum çocukların yaşadıkları travmayı hafifletmek, kendilerini sığınmacı olarak değil de sevgiyle kucakladığımızı göstermektir. Bunun en kolay yolunun müzikle iletişime geçmek olduğunu düşünüyorum. Ben ve diğer sanatçı arkadaşlarım, ülkemizde yalnız olmadıklarını, bir dost kucaklamasıyla onlara destek olduğumuzu göstermeye çalışacağız.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments