‘Dünya Güzellerim’ programı hem reytingleriyle hem de formatıyla hayal kırıklığı yarattı.

21 Haziran reyting sonuçları belli oldu. TV 8’in reyting rekortmeni yarışma programı ‘Survivor’, totalde 1. sırayı alırken; ATV’nin Ramazan programı ‘Nihat Hatipoğlu İle İftar’ 2. sırayı aldı.

AB’de ise Survivor 1. sırayı yine kimselere kaptırmadı. 2.’lik ise bu kez Star TV’nin sevilen dizisi ‘Kara Sevda’nın oldu. ‘Survivor’ ve ‘Kara Sevda’yı ise ATV’nin fenomen yarışma programı ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ takip etti.

Show TV’nin yayın hayatına başlayan programı ‘Dünya Güzellerim’ ise beklenen reytingi alamadı ve macerasına Total’de 23, AB’de ise 14. olarak başladı. Bülent Ersoy, Burcu Esmersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan gibi isimlerin yer aldığı reality şov, yayınlandığı akşam, uzun süre Twitter’daki hashtag listesinin ilk beşinde yer aldı.

Ne var ki; merakla beklenen program bazı eleştiriler de aldı. Şovun başlama saatinin ilk yarım saatinin tanıtım havasında geçmesi, tanıtım fragmanlarının tekrar tekrar yayınlanması ve bir türlü normal akışa geçilmemesi büyük eleştiri aldı. Öte yandan, reality şov formatında hazırlanan programdaki diyalogların ve olayların gerçekliği de izleyenleri tatmin etmedi. Hindistan’a yapılan ziyarette, bir reality şovda olması gerektiği gibi daha gerçekçi durumlar ve diyaloglar bekleyen seyirciler, programın ağırlıklı olarak yapmacık kurgular üzerine oturtulduğunu görünce hayal kırıklığına uğradılar.

‘Yılan olay yerinde öldü!’
Bülent Ersoy, kendisini sokan yılanın olay yerinde öldüğünü açıkladı!

Olaylı Hindistan gezisi Haziran’ın ilk haftası son bulan Bülent Ersoy, 13 Haziran akşamı herkesi güldürdü. Diva, çekimler sırasında yaşadığı yılan sokması olayı hatırlatılınca şöyle konuştu:

‘Yılan beni soktu ve oracıkta öldü. Benim zehir daha kuvvetli geldi. Zavallı garip hayvan döndü döndü, ruhunu teslim etti. Bir de çanta ile vurdum kafasına.’

Yılandan korkup korkmadığı da sorulan ünlü sanatçı, ‘Asıl, yılan ‘Bu da nereden çıktı?’ diye benden korktu’ dedi.

Bir ay boyunca en çok et yemeyi özlediğini de söyleyen et düşkünü Diva, ‘İnekler yolun ortasında ama kesmiyorlar. Vallahi canım çekti’ diyerek kahkaha attı.

Yapımcılığını Bloom Medya, yönetmenliğini ise Mustafa Kotan’ın yaptığı Show TV’nin yeni programı ‘Dünya Güzellerim’, 21 Haziran Çarşamba akşamı ekran macerasına başladı.

Uzun süren bir ön çalışmayla hazırlanan ve Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Dünya Güzellerim’ isimli gezi & show programı için Hindistan’a doğru yola çıkan; Banu Alkan, Burcu Esmersoy, Safiye Soyman ve Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı Bülent Ersoy, 45 gün boyunca Hindistan, Nepal ve Vietnam’a giderek bambaşka kültürlere sahip üç ülkenin gelenek ve göreneklerine göre yaşadılar.

Yine Diva yine gösteriş merakı
Gösteriş merakıyla tanınan Bülent Ersoy, Hindistan’da da bu prensibini bozmadı.

‘Dünya Güzellerim’ için Mayıs başında tam 40 bavulla Hindistan’a giden Bülent Ersoy’a, yapım ekibinden gösterişli bir jest geldi.

Yönetmen Mustafa Kotan’ın Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafa göre; Uzakdoğu’ya özgü şehir içi ulaşımında kullanılan ‘Tuk Tuk’ adlı aracı Diva için süsleten set ekibi, yaptıkları sürprizle Ersoy’un ayaklarını yerden kesti. Özellikle turistlerin şehir turu için sıklıkla kullandığı ‘Tuk Tuk’, Diva için 5 kilogram Swarovski taşla süslendi. Bunun yanı sıra, aracın koltukları da Hint ipeğiyle kaplandı. Yapımı 1 ayda tamamlanan araç 20 bin dolara (yaklaşık 72 bin lira) mal olurken; bu rakam, ‘Böyle giderse yapım ekibi dönüş bileti alacak para bulamayacak’ esprisi yaptırdı.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

‘Dünya Güzellerim’in yapımcılığını Bloom Medya, yönetmenliğini ise Mustafa Kotan yapıyor.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments