Marion Cotillard, ‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabından uyarlanan sinema filminde rol alacak.

Sabahattin Ali’nin ‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabından uyarlanan sinema filminde başrol oynayacak isim belli oldu. Saat’in oynayacağı konuşulan Maria Puder rolünü dünyaca ünlü Fransız yıldız Marion Cotillard canlandıracak.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı sinema filmi, bir süre önce başrolünde Beren Saat’in oynayacağı haberleriyle gündeme gelmişti. Ancak Ay Yapım, Hollywood’un ünlü yapım şirketi The Weinstein Company ile işbirliği yaptı ve şirketin de devreye girmesiyle, Maria Puder rolü için 41 yaşındaki Oscar’lı yıldız Marion Cotillard’a teklif götürüldü.

Kitabı okuyup çok seven ve filmde rol almaya sıcak bakan Cotillard ile önümüzdeki günlerde anlaşma imzalanacak.

Raif Efendi karakterini kimin canlandıracağı ise merak konusu.

The Weinstein Company, son dönemde ‘Lion’, ‘Nacbeth’, ‘Southpaw’, ‘No Escape’, filmlerinin yapımcılığını üstlendi.

Başrolde olduğu ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’den ayrıldıktan sonra uzun bir süre setlerden uzak kalan Beren Saat ise yeni bir dizi projesiyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. İlker Kaleli’yle başrolü paylaşacağı ‘Tren’ filmi iptal olan Beren Saat, şimdilerde senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut’un kaleme aldığı ve kod adı ‘Gazino’ olan dizi için görüşmeler yapıyor.

Gaf ilgiyi patlattı!
Funda Özkalyoncuoğlu’nun Madonna gafı, ‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabına olan ilgiyi maksimum düzeye taşıdı.

Arama motoru Yandex, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın açılışını da kapsayan 1-15 Kasım 2016 tarihlerinde en çok aranan kitapları araştırdı. Analizin sonuçlarına göre Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı kitap, Sabahattin Ali’nin 1943’te yayımladığı ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan önemli eseri ‘Kürk Mantolu Madonna’ oldu. Onu, Türk edebiyatının bir başka efsane eseri olan Oğuz Atay’ın yazdığı ‘Tutunamayanlar’ izledi. Üçüncü sırada, bir modern klasik haline gelen Harry Potter serisinin son kitabı ‘Harry Potter ve Lanetli Çocuk’ yer aldı. Yılmaz Özdil’in son kitabı ‘Adam’ ve Mete Yarar ile Ceyhun Bozkurt’un yazdığı ‘Darbenin Kayıp Saatleri’ ise ilk üç kitabı takip eden diğer eserler oldu.

TV8 televizyonunda ‘Aramızda Kalmasın’ programında yaşanan bir hata nedeniyle gündeme gelen Sabahattin Ali’nin ‘Kürk Mantolu Madonna’ adlı kitabı, artık Türkiye’nin trend konularından biri. Programda kitabın sinemaya uyarlanmasıyla ilgili sohbet sırasında, sunuculardan Funda Özkalyoncuoğlu’nun kitaptaki kadın karakteri pop yıldızı Madonna sanması sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. ‘Madonna’nın hayatı bizim için enteresan olabilir; aşkları, ilişkileri falan’ diye konuşan Özkalyoncuoğlu, programın diğer sunucularından Jess Molho’nun kitabın 1943’te basıldığını söylemesi üzerine ‘Madonna var mıydı o zamanlar’ diyerek yeni bir gaf yapmıştı.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments