Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş ile ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın boşanmaktan vazgeçtikleri iddia edildi.

Bilindiği üzere ABD’de 7 aydır hapiste olan Reza Zarrab; Gündeş’in boşanma kararını üzüntüyle karşıladığını, daha önce avukatı aracılığıyla duyurmuştu.

Posta’da yer alan habere göre, aradan 1 ay geçmesine karşın 6 yıldır evli olan çiftin boşanma dilekçeleri henüz verilmedi. Haberde, karı-kocanın boşanma kararını askıya aldığı iddia edildi. Hatta Gündeş, 5 yaşındaki kızıyla birlikte oturduğu ve İranlı işadamı eşi Reza Zarrab’a ait olan İstanbul Kanlıca’daki ikiz yalılardan taşınmaktan da vazgeçti. Bu kararın ardından, yalıların mobilyaları geçtiğimiz günlerde yenilendi.

Zarrab ve Gündeş çifti; henüz birlikte yaşadıkları dönemde, Osmanlı döneminden kalma tarihi ikiz yalılara tadilat yaptırmışlardı. Ünlü çifte, yalının tarihi yapısında değişiklikler yaptıkları gerekçesiyle dava açılmış; bu olay yüzünden Gündeş, kamuoyundan bir hayli eleştiri almıştı.

Çiftin tanışma hikayesi ortaya çıktı
İş adamı Zarrab, eşi ve kızı ile birlikte Orlando’daki Disneyworld’e gitmek üzere Miami’den ABD’ye giriş yaptığı sırada tutuklanmıştı. Şuanda ABD’de tutuklu bulunan Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman aracılığıyla Mayıs ayında mahkemeye 10 milyon doları nakit, toplam 50 milyon dolarlık kefalet ödemeyi önerdiği öğrenildi. Hürriyet gazetesinin haberine göre Zarrab’ın mahkemeye sunulan 22 sayfalık kefalet dilekçesinde, Ebru Gündeş ile nasıl tanıştığı şöyle anlatıldı:

‘Popüler Türk sanatçı Ebru Gündeş, sayın Zarrab’ın ağabeyinin 2005 yılındaki düğününde sahne almıştı. Sayın Zarrab, Sayın Gündeş’in uzun süredir hayranıydı. Zarrab, kendisi onuruna 2 şarkı besteleyerek ortak arkadaşları aracılığı ile Gündeş’e gönderdi. Bu olaydan çok etkilenen Gündeş, Zarrab ile buluşmak istediğini söyledi. 2010’da birbirlerine âşık oldular. 2011’de Sayın Gündeş şimdiki tek çocuklarını doğurdu. Nihayetinde Sayın Gündeş, Zarrab’ın bestelediği şarkılarla bir albüm çıkardı. Evlilikleri bir ortaklık ve sayın Zarrab, bu evliliği uluslararası bir kaçak olarak feda etmez.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments