Ebru Şallı, geride bıraktığımız hafta sonu hakkında yapılan; Azeri bir işadamının otelinde pilates dersi vereceği, oradan paylaşımlarda bulunacağı ve bunun karşılığında da 500 bin lira alacağı şeklindeki haberi yalanladı.

Sosyal medya hesabından kısa bir süre içerisinde dönüş yaparak haberi yalanlama gereği duyan Şallı, şunları yazdı:

‘Sevgili takipçilerim, içimden geldi yazdım. Valla biliyorsunuz ben pek konuşmam! İki gündür tek bir gazetede çıkan haberle yayılan, asılsız, ciddiyetsiz, gerçek dışı, yalan habere lütfen itibar etmeyiniz… Şaşkınım çünkü, bugün bu yalan habere bir köşe yazarı bile değinmiş… Çok acı bir durum! Vay Türkiye’nin haline! Bir de Canım Türkiye’m der ya! Yok şu kadar para alıyormuşum, yok pilates dersi vermek için servet ödüyorlarmış bana.. Tamamen yalan ve uydurma, ciddiyetsiz haber! Tabi ki pilates dersi veriyorum, canlı yayınlar, dvdler, bir takım spor merkezleri gibi birçok yerde pilates hocasıyım ben. Yıllardır 14 yıldır öğretiyorum bu sporu…’

‘Yıllardır gönüllü Omurilik felçlilerine pilates ve nefes dersi veriyorum ben, birgün bunu niye haber yapmıyorlar acaba? Bu doğru ama geri kalan hikayeleri yapmayın arkadaşlar! Sonra diyorsunuz neden röportaj yapmıyorsunuz bizim gazeteye. Ne olur yani herkes iyi olsa, işine gücüne baksa, dürüst olsa, sevgi dolu samimiyetle, sahici… Sevin biraz korkmayın! İnanın sevgi bu dünyayı kurtaracak.’

İddia neydi?
Spor ve pilates videolarıyla Instagram’da çok sayıda takipçisi olan Ebru Şallı’nın, Azeri işadamı Mübariz Mansimov’un Bodrum Yalıkavak’taki oteli Palmarina’da üç ay boyunca haftanın altı günü, günde iki kez pilates dersleri vereceği iddia edildi. Posta gazetesinde yer alan habere göre; plajda ve havuzda poz verip otelin reklamını da yapacak olan Ebru Şallı, toplam 500 bin lira kazanacağı işi anında kabul etti.

Şallı, Mart ayında ‘4 Haftada Süper Yaz Vücudu’ adlı pilates DVD’sini çıkarmış ve düzenlenen imza günüyle, çalışmasını hayranları için imzalamıştı. İmza sonrasında muhabirlerin, bir dönem ilişki yaşadığı tahmin edilen Cem Yılmaz’la ilgisi sorusuna verdiği cevapla, herkesi güldürmüştü. Şallı, ‘Cem Yılmaz’ın uzay filmi ‘Arif V 216’da oynamanız için teklif aldınız mı?’ sorusuna gülerek ‘Ne yapacağım? Uzayda pilates mi? Neden olmasın? Farklı olur ama çok işim var’ diye cevap vermişti.