Ebru Şallı’nın çıplak fotoğrafları hakkında dört komplo teorisi ortaya atıldı.

Ünlü manken Ebru Şallı’ya ait olduğu iddia edilen çıplak pozun yankıları sürerken, Şallı’nın Snapchat hesabından önceki akşam bir olay paylaşım daha yapıldı. İlk çıplak fotoğraf krizi için menajeri aracılığıyla ‘Ben 2 çocuk annesi bir kadınım. O fotoğraf bana ait değil’ diye açıklama yapan Şallı’nın, kendine ait sosyal medya hesabından bu kez de bir kadının cinsel organının fotoğrafı yayınlandı. Sosyal medyada şok etkisi yaratan bu fotoğrafın ardından ortaya çeşitli iddialar atıldı. Takvim gazetesi, o iddiaları dört başlık altında topladı:

1. iddia: Şallı’nın hesabının hacklenip kendisine ait olmayan müstehcen fotoğraflar hesabında yayınlandı.

2. iddia: Dedikodular, her iki fotoğrafın da başka bir kadına değil, Ebru Şallı’ya ait olduğu yönünde… Bu iddiaya göre güzel manken, çıplak pozlarını bir dönem hayatında olan sevgilisine gönderdi ve fotoğrafları alan kişi de ayrılığın ardından Şallı’dan intikam almak ya da para koparmak için bunları sosyal medyada yayınladı. Ünlü sunucunun geçmişe yönelik aşk hayatı gözden geçirildiğinde ise bu tarz çirkin bir girişimi kimin yapabileceği de merak konusu oldu.

3. iddia: İlk paylaşım sonrası Ebru Şallı’nın ‘Bu olayı büyüten, çarpıtan bir çevre var. Bunu yapanlar camia içinde olan kişiler ve kim olduklarını biliyorum. Kadın, kadının düşmanı’ demesi üçüncü bir iddiayı akıllara getirdi. Kulaktan kulağa dolaşan bu şok dedikoduya göre ise; güzel sunucunun eskiden ilişki yaşadığı birine gönderdiği fotoğraflar, o kişinin şimdiki sevgilisinin eline geçti. Ünlü sunucudan haz etmeyen gizemli kadın da Şallı’nın hesabını hackleyip bu fotoğrafları onun hesabında yayınladı. O kişi, böylece, ünlü sunucunun itibarını zedelemek için magazin gündeminde bomba etkisi yaratacak bir hamle yaptı.

4. iddia: Ebru Şallı’nın ikinci paylaşımdan sonra sessiz kalması, bir başka iddianın ortaya atılmasına neden oldu. Şallı’nın menajerinin de herhangi bir açıklama yapmaması akıllarda soru işaretleri yarattı. Herkes Şallı’dan en azından sosyal medyada bir açıklama yapmasını beklerken, ünlü mankenin dün Cengiz Abazoğlu defilesinden hiçbir şey olmamış gibi neşeli hallerini paylaşması ‘Ebru’nun çekindiği bir şey mi var, yoksa o yüzden mi susuyor?’ sorusunu akıllara getirdi. Savcılığa intikal eden olayla ilgili Şallı’ya, avukatları tarafından konuşmaması tavsiye edildiği de iddia ediliyor.

Şallı’nın, dün gizlediği Twitter hesabından ‘Paylaşımları ben yapıyorum, beğenirseniz sevinirim’ denmesi herkesi şoke etti. Bu mesajı hackerların paylaştığı düşünülüyor.

Şallı’nın sosyal medyada yaşadığı bu kriz, ilk değil. Zira ünlü mankenin Instagram hesabı Kasım 2016’da hacklenmiş ve güzel sunucunun, ünlü futbolcu Arda Turan’la samimi yazışmaları ortaya çıkmıştı. O dönem Instagram hesabının hacklendiğini açıklayan Ebru Şallı’nın, bu son olayda da cep telefonundaki fotoğraflarını saklamaya yarayan ‘iCloud’ adlı uygulamanın şifresinin kötü niyetli hacker tarafından ele geçirdiği düşünülüyor.

İlk krize açıklık getirdi
Ebru Şallı, sosyal medyaya düşen fotoğraflar ile ilgili konuştu.

Şallı 27 Nisan günü Nişantaşı’nda bulunan bir AVM’de görüntülendi. Güzel manken sosyal medyaya düşen ve kendisinin olduğu iddia edilen çıplak fotoğrafla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

‘Fotoğraftaki kişi ben değilim. İki erkek evladım var, çok üzücü bir duruma maruz bırakıldım’ diyen Şallı, ‘Bu olayı büyüten, çarpıtan bazı kişiler var. Kim olduklarını biliyorum ve onları Allah’a havale ediyorum’ diye konuştu.

Menajeri açıklama yapmıştı
Ebru Şallı cephesinden, ünlü mankene ait olduğu iddia edilen çıplak fotoğraflarla ilgili açıklama geldi.

21 Nisan günü, manken ve pilates uzmanı Ebru Şallı’nın Snapchat hesabından çıplak bazı kareler paylaşıldı. Şallı’ya ait olduğu iddia edilen fotoğraflar, Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya mecralarında büyük bir hızla yayılmaya başladı. O müstehcen karelerde, Şallı olduğu iddia edilen kadın çırılçıplak bir halde görülüyordu.

Bu gelişme üzerine gözleri Şallı cephesine çevrildi. Ünlü ismin adına bir açıklama yapan menajeri ‘Bugün itibariyle bir takım gazeteci ve internet yayıncısıyla irtibata geçen tanımadığımız bazı şahısların, temsil ettiğimiz Ebru Şallı’ya ait olduğu iddia edilen fotoğrafları yayınlamaya çalıştıklarını öğrendik. Söz konusu fotoğraflar kesinlikle Ebru Şallı’ya ait değildir’ dedi.

Şallı’nın menajerinin yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

‘Bugün itibariyle bir takım gazeteci ve internet yayıncısıyla irtibata geçen tanımadığımız bazı şahısların, temsil ettiğimiz Ebru Şallı’ya ait olduğu iddia edilen fotoğrafları yayınlamaya çalıştıklarını öğrendik. Söz konusu fotoğraflar kesinlikle Ebru Şallı’ya ait değildir ve bu konuda gerekli tüm yasal yollara başvuruyoruz. Konunun vahameti nedeniyle bu tür fotoğrafların kullanılmamasını / yayınlanmamasını önemle rica ediyoruz. Aksi halde bu fotoğrafları yayınlayanlarla ilgili yasal başvuruda bulunmak zorunda kalacağımızı bildiririz.’

Ebru Şallı kimdir?
Ebru Şallı (d. 15 Ocak 1977, İstanbul), Türk model, sunucu ve pilates eğitmeni. 1995 yılı Queen of Turkey yarışması birincisidir.

1993 yılında fotomodellik yapmaya başlamış, 1996 yılında Nişantaşı Kız Lisesi’ni bitirmiş sonrasında üniversite eğitimine devam etmemiştir. 1997 yılında Ozan Orhon ile evlenmiş bir yıl sonra boşanmıştır.Unutabilsem, Belalım Benim, Gölge Çiçeği adlı televizyon dizilerinde oynadı, Reyting Hamdi’de bir süre rol aldı. Harun Tan’la evlendikten sonra podyumları bıraktı. Bu çiftin 2004 yılında Beren adlı bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Bir de Pars adında bir oğulları vardır. Ebru Şallı verdiği bir röportajda vejetaryen olduğunu belirtmiştir.

Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak adlı bir kitap yazdı ve pilates için egzersiz videosu yayımlandı. Daha sonra tv8 ekranında Ebru’nun Mutfağı adlı bir program sundu. Hafta içi her gün Beyaz TV’de Ebruli programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments