İsveçli pop müzik grubu ABBA, 34 yıl aradan sonra yeniden bir araya geliyor.

Efsanevi pop grubu, Spice Girls’ü üne kavuşturan müzisyen Simon Fuller ile sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak çığır açacak bir girişimde bulunmak için bir araya geleceğini duyurdu.

Grup üyelerinden Anni-Frid Lyngstad; hayranlarının sürekli tekrar bir araya gelmelerini istediğini belirterek, ‘Umarım bu yeni ABBA oluşumu, beni olduğu kadar onları da heyecanlandırır’ dedi.

Benny Andersson ise, ‘Geleceğin sınırsız olanakları bize ilham veriyor ve yeni yaratılan şeylerin parçası olmayı seviyoruz’ şeklinde konuştu.

Yeni projenin detayları açıklanmazken, grubun orijinal vizyonunun ve bütünlüğünün korunacağı belirtildi. Proje, ABBA’yı yeni nesillerle tanıştırmayı, genç kuşağın grubu daha önce görülmemiş şekilde duymalarını ve hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Projenin mimarı Simon Fuller, ‘ABBA üyeleri ile geçen birkaç aydır yeni fikirler üzerinde çalışmak benim için büyük bir heyecan. Yeni teknolojik dünyaya açılıyoruz. Bu da bizim, daha önce hayal edemeyeceğimiz şekilde eğlencenin yeni biçimlerini yaratmamıza izin veriyor’ şeklinde konuştu.

Projeyle ilgili detaylar 2017 yılında açıklanacak.

Agnetha Faltskog, Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson ve Anni-Frid Lyngstad’dan oluşan İsveçli grup, 10 yıllık başarılı bir kariyerin ardından 1982 yılında dağılmıştı.

Yıllar sonra yeniden konser verdiler
1972 yılında kurulan ve 10 yıl sonra dağılan grubun üyeleri Haziran başlarında Stockholm’de buluştu. 1974 yılında düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nı ‘Waterloo’ parçasıyla kazanan ve dünya çapında üne kavuşan grup, hafta sonunda özel bir davette sahne aldı.

Agnetha Faltskog, Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson ve Anni-Frid (Frida) Lyngstad bu konserle, grubun 50. kuruluş yıldönümünü kutladı. Grup, 1980 yılında yayınlanan ‘Super Trouper’ adlı albümlerinden ‘Me and I’ adlı şarkıyı seslendirdi. Expressen adlı yerel gazeteye ayrı ayrı konuşan grup üyeleri, bu ortak performanstan son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Grup üyeleri son olarak 20 Ocak’ta Stockholm’da düzenlenen ‘Mama Mia! The Party’ adlı etkinliğe birlikte katılmışlar ama orada sahneye çıkmamışlardı.

İşte ABBA’nın ‘Waterloo’ şarkısı…


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments