Elçin Sangu, Cüneyt Arkın’a saygısızlık yaptığı iddialarına yanıt verdi.

Geçtiğimiz Pazar Zorlu Center’da düzenlenen 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreninde ‘En İyi Kadın Komedi Oyuncusu’ ödülüne layık görülen Sangu’nun; ismi okunmadan sahneye çıkarak usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın konuşmasını kesmesi, ödülü aldıktan sonra Arkın’ın önüne geçerek konuşma yapması ve Barış Arduç emektar aktörün elini öpmesine rağmen kendisinin hiç oralı olmaması ‘saygısızlık’ olarak algılanmış ve büyük tepki çekmişti.

Sangu, Ekşi Sözlük’ün gündeme getirdiği olay üzerine gelen tepkiler hakkında Instagram hesabından bir açıklama yayımlayarak saygısızlık yapmadığını, durumun yanlış yönlendirilmeden kaynaklandığı açıkladı. Güzel oyuncu, kendisini şöyle savundu:

‘Altın Kelebek ödül töreninde yanlış yönlendirme sonucu adım okunmadan sahneye gönderildim. Bu nedenle kendimi hiç arzu etmeyeceğim bir konumda ve durumda buldum. Yaşanan olay heyecanımdan, şaşkınlığımdan ya da saygısızlığımdan kaynaklanmış değildir.’

Neler olmuştu?
Önceki akşam Zorlu Center’da düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreninde; Elçin Sangu ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncusu’, ‘Kiralık Aşk’ dizisindeki partneri Barış Arduç ie ‘En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncusu’ ödüllerine layık görüldüler. İkiliye ödüllerini, Yeşilçam’ın emektar çınarı Cüneyt Arkın takdim etti.

Ne var ki, sahnede bir karışıklık oldu. Sangu çağrılmadan sahneye çıktı ve ismi okunana kadar Arkın’ın yanında bekledi. Daha sonra, ödülünü almak üzere Arduç sahneye davet edildi. Yakışıklı oyuncu sahneye çıkar çıkmaz, büyüğü Arkın’ın elini öptü. Arduç’un bu selamına karşılık Arkın, ‘El öpenlerin çok olsun oğlum’ diyerek karşılık verdi. Ardından Sangu, teşekkür konuşması yapmak için mikrofona geldi. Genç oyuncu bu sırada, Arkın’ın önüne geçerek emektar aktörün görünmesini engelledi.

İşte bu görüntü, Türkiye’nin en sıra dışı platformlarından birisi olan Ekşi Sözlük’te tepki gördü. Konuyla ilgili açılan başlık, en çok yorum yapılan konulardan birisi oldu. Ekşi Sözlük yazarları, Arkın’ın elini öpmediği ve konuşması sırasında aktörün önünü kapattığı için Sangu’yu oldukça sert sözlerle eleştirerek saygısızlık yaptığını iddia ettiler.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments