Elton John gelecek yıl emekli olmayı planlıyor.

69 yaşındaki efsane şarkıcı, hemcinsi eşi David Furnish ile Zachary ve Elijah adlı çocuklarından oluşan ailesine ve Elton John Aids Foundation adlı vakfına daha çok vakit ayırmak istiyor. Daily Mail’e konuşan bir kaynak, ‘Elton müzikte görebileceği her şeyi gördü, yapabileceği her şeyi yaptı’ dedi ve ünlü müzisyenin daha önce 2018 yılı olarak belirlediği emeklilik yaşını bir yıl erkene aldığını bildirdi.

Elton Şubat ayında yaptığı bir açıklamada; ailesiyle daha fazla vakit geçirebilmek için turnelerine son vermeye hazır olduğunu söylemişti. BBC Radio2’ye konuk olan sanatçı, kariyerini ve ailesini şu sözlerle değerlendirmişti:

‘Artık her şey çocuklarla ilgili… Onların her anını yaşamak ve paylaşmak istiyorum. David ile beraber kariyerlerimizi artık ikinci plana atmaya ve ailemizle daha çok ilgilenmeye karar verdik. Bu müziği bırakıyorum olarak algılanmasın; sadece ilgi odağımda çocuklarım var. Bir baba olarak onlarla geçirdiğim zamanları çoğaltmak istiyorum. Çocukların okulları sebebiyle çok fazla turneye çıkamayacağım, daha az konsere katılacağım, ama müzik her zaman hayatımda olacak.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments