Tüm dünyada izlenme rekorları kıran ‘Everbody Loves Raymond’ (Herkes Raymond’ı Sever) adlı dizide rol alan deneyimli oyuncu Doris Roberts hayatını kaybetti.

Dizideki Marie Barone rolüyle dört kez Emmy Ödülü kazanan Roberts 90 yaşındaydı. Roberts’ın oğlu Michael Cannata, annesinin Los Angeles’taki evinde uyurken öldüğünü duyurdu. Dizideki Marie Barone karakterinin gelinini canlandıran Patricia Heaton ‘Onun ölümüyle bir devir kapandı’ yorumunu yaptı. Serinin yaratıcısı Phil Rosenthal da Roberts’ın ‘Harika bir oyuncu ve dost’ olduğunu söyledi.

Roberts, birçok ülkede büyük seyirci kitlesi çeken dizide, Ray Romano’nun her şeye karışan, epeyce huysuz annesi Marie Barone’u canlandırıyordu. Spor yazarı Romano’nun annesi, babası, polis memuru kardeşi ve eşiyle yaşadıklarını konu alan dizi, 13 Eylül 1996 – 16 Mayıs 2005 yılları arasında 9 sezon devam etmişti.

Roberts, 11 kez Emmy ödülüne aday gösterilmiş ve 4 kez ödüle layık görülmüştü.

ABD’nin St. Louis kentinde 1925’te dünyaya gelen Roberts, oyunculuk kariyerine 1950’lerde Brodway’de başladı. Çok sayıda televizyon dizisi ve filmde de yer alan Roberts, ilk Emmy ödülünü 1983’te ‘St. Elsewhere’ dizisindeki performansıyla kazandı.

Roberts, 2005’te ‘Are You Hungry, Dear Life, Laughs, and Lasagna’ adlı bir de yemek kitabı yayımladı.