Aleyna Tilki ile ortak çalışmalarıyla adını duyuran Emrah Karaduman, şarkıcı Serdar Ortaç’a dava açtı.

Serdar Ortaç, bir süre önce DJ ve aranjör Emrah Karaduman’dan bir şarkının aranjesini istedi. İki haftalık bir çalışma sonrasında Ortaç’ın isteği yerine getirildi. Ortaç işi teslim aldığı mesaja, şarkıyı beğendiğine dair olumlu bir dönüş yapmasına ve parayı kısa sürede ödeyeceğim demesine rağmen bu sözünü yerine getirmedi. Bunun üzerine, Emrah Karaduman da soluğu mahkemede aldı. Duruşma önceki gün gerçekleştirildi.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

‘Söyle Nereye Kadar’ adlı şarkının aranje ücreti olan 25 bin lirayı ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verilen Serdar Ortaç duruşmaya katılmadı. Davada dinlenen aranjörlerden biri, Serdar Ortaç’ın maddi sıkıntılar içinde olduğunu bildiğini söyledi. Kısa bir süre önce peş peşe dört reklam filmi çeken Serdar Ortaç’ın 25 bin lira borcu ödeyemeyecek kadar zor durumda olduğu iddiası, mahkemedeki herkesi şaşırttı.

Haberin gündeme getirildiği Star TV’deki ‘Duymayan Kalmasın’ programına ulaşan Serdar Ortaç’ın avukatı, Emrah Karaduman’ın işi tam bir şekilde teslim edemediği için Serdar Ortaç’ın bu şarkıyı albüme koymadığını ancak buna rağmen 6 bin liralık bir ödeme yapıldığını söyledi. Makbuzun ellerinde olduğunu söyleyen avukatı, Serdar Ortaç’ın da herhangi bir maddi sıkıntı içinde olmadığını söyledi.

ABD’deki lüks hayatını bedavaya getirdi!
Türk popunun ticari zekası yüksek ismi Serdar Ortaç, aylar önce yerleştiği ABD’nin Miami kentindeki popülerliğini fırsata çevirdi. Mart başlarında eşi Chloe Loughnan’la bir Türk müteahhidin Amerika’da inşa edeceği projesinin tanıtım filminde oynayan Ortaç, karşılığında 600 bin dolar (2 milyon 220 bin TL) değerindeki 2 villayı kabul etti.

Takvim gazetesinin haberine göre; ünlü popçuya ayrıca, ABD’de at yetiştiriciliğiyle ilgilenen Türk baba – oğul tarafından bir İngiliz atı hediye verildi. Yetiştirdikleri atlarıyla ABD’deki yarışlarda büyük başarılara imza atan Tuncay Kantarmacı ile oğlu İlkay Kantarmacı, Ortaç’a 150 bin lira değerinde bir at armağan etti. Yarışlardaki kazançlarıyla ABD’de atlarından para kazanan 25 bin kişi arasında ilk 200’e giren baba – oğul, ünlü popçuyla 18 Mart günü Miami’de buluştu. İlkay Kantarmacı ile aynı zamanda yakın da dost olan popçu, hediye atla çok mutlu oldu.

Toplam 21 atı olan baba ile oğulun Ortaç’a hediye ettiği İngiliz atı, New Jersey’deki hipodromda düzenlenen yarışlarda koşacak. Böylece Chloe Loughnan’ın isteğiyle Türkiye’deki kariyerine ara verip ABD’ye yerleşen Ortaç, bir süre sonra da reklam karşılığı sahip olduğu villada oturup yine kendisine hediye edilen yarış atı sayesinde servetine servet katmaya devam edecek.

Kazandığı paralarla ilgili ilginç bir açıklama yaptı
Ünlü şarkıcı Ortaç’ın yıllardır süregelen bir kumar alışkanlığı olduğu biliniyor. Daha önce kumarı bıraktığını söyleyen ünlü popçu, 2016 yılının Mayıs ayında yine Kıbrıs’taki bir otelde oynadığı 100 liralık bahis karşılığında tam 504 bin TL kazanmıştı. Hatta kazandığı paralarla birlikte poz bile veren ünlü şarkıcının isteği üzerine paraların dolar olarak ödendiği söylenmişti. Ortaç, daha önce bir röportajında söylediği şu sözlerle kumarı bıraktığını söylemişti:

‘Annem bana zorla kumarı bıraktırdı. Artık kumara el bile sürmüyorum.’

Ancak Milliyet gazetesinin haberine göre Ağustos 2016’da öğrenilen bir bilgiye göre Ortaç, kazandığı 504 bin TL ile ilgili şunları söyleyerek işin gerçeğini itiraf etti:

‘Ben eşime söz verdiğim için kumar oynamadım, otel öyle bir şey istedi, bana parayı hediye ettiler.’

Ortaç, daha önceki bir röportajında şu sözlerle kumarı bıraktığını belirtmişti:

‘Annem bana zorla kumarı bıraktırdı. Artık kumara el bile sürmüyorum. Annem kumarı bana bıraktırdı ama durumu benden daha beter hale geldi. Düşünün sabaha kadar kumar oynadı; şimdi benim konserimi izleyecek mecali yok. Şu an odada uyuyor kendisi. Hayatında ilk kez benim konserimi kaçırdı.’

Borç iddalarına yanıt verdi
Ünlü şarkıcı Ortaç, 7 Haziran 2016 akşamı eşi Chloe Loughnan ile birlikte Reina’dan çıkarken görüntülendi. Sabah gazetesinin haberine göre mekan çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ortaç, eşi Loughnan ile birlikte evliliklerinin ikinci yılını kutladıklarını söyledi. Ortaç, ‘Eşim ile sekiz senelik birlikteliğimizi geride bıraktık’ şeklinde açıklama yaparken eşi Loughnan da ‘Serdar ile güzel bir yemek yedik. Ben anlamadım; ne çabuk sekiz yıl olmuş. Beş sene flört ettik. İnsan evlenince zaman çabuk geçiyor’ şeklinde konuştu.

Ünlü popçu Ortaç’a, ‘Altı konsere çıkarsam kumar borcum bitiyor’ açıklaması hatırlatıldı. Ortaç bu iddiayı şu sözleriyle yalanladı:

‘Ben öyle bir şey demedim. Haberi yapan yanlış yapmış. Allah’a şükür hiçbir borcum yok; bir tek Allah’a can borcum var.’

Ünlü şarkıcı, bu açıklamadan bir hafta önce ise ünlü aranjör Emrah Karaduman’a borcu olduğu iddialarını şu sözleriyle doğrulamıştı:

‘Evet, kendisine 15 bin lira borcum var. En kısa zamanda ödeyeceğim.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments