Fahriye Evcen, üzerine atılan suçlamalarla ilgili ilk kez konuştu.

Güzel oyuncu Evcen, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden ünlü oyuncu Oya Aydoğan’a karşı yaptığı vefasızlıkla suçlanmıştı. Aydoğan’ın yıllar önce Evcen’in keşfedilmesini ve bugünlere gelmesini sağladığı belirtilmişti. Ancak Evcen’in, hayatteyken Aydoğan’ı hiç arayıp sormadığı hatta Aydoğan’ın son günlerinde hastaneye ziyarete bile gitmediği iddia edilmişti. Evcen, Aydoğan vefat ettikten sonra Instagram hesabından duyduğu üzüntüyü paylaşmıştı. Güzel oyuncunun paylaşımının altına takipçileri suçlayıcı yorumlar yapmışlardı.

Gecce.com’un haberine göre önceki gün sevgilisi Burak Özçivit ile birlikte Bebek’te görüntülenen Evcen, hakkında çıkan dedikodularla ilgili şunları söyledi:

‘Oya Hanım’ın, ben dahil çok insana yardımı çok dokunmuştur. Erken gidişi bizleri çok üzdü, mekanı cennet olsun.’

son-durumu-nasıl-714 × 472
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Bir ricayla oyuncu olmuş
Fahriye Evcen, Oya Aydoğan’ın ricası olmasa; o dizide oynayamayacaktı!

Güzel oyuncu Evcen, oyunculuğa adım atmasında büyük emeği olan Oya Aydoğan’ı sağlığında hiç aramadığı ve vefasızlık yaptığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı. Evcen’in rol aldığı ve keşfedilmesini sağlayan ‘Hasret’ dizisinin yönetmeni Ümit Efekan, 18 Mayıs günü 360 TV’de yayınlanan ‘Elifnağme’ adlı programa katılarak Evcen’in bu durumuyla ilgili şu şekilde çarpıcı açıklamalar yaptı:

‘Yeni bir filme başlıyordum Fatma Girik’le beraber. Listede Ceyda Düvenci ve Açelya Akkoyunlu vardı. Oya Aydoğan benim kız kardeşimdir, başımın tacıdır. Oya da bana dedi ki ‘Yeni bir diziye (Hasret – 2006) başlıyorsun, ben bir kızla tanıştım. Bir çekimde telefonunu da aldım. Ne olur onu oynat. Fiziği güzel, değişik bir tipi var.’ Oya bana bunu söylüyorsa tamamdır o iş. Sonuçta yılların Oya Aydoğan’ı. Çok güzel görürdü Oya. Ben de Oya’nın lafıyla Fahriye’yi ofise çağırdım, görüştük. İşi Fahriye’ye verdim. Arada Oya olmasa, rol vermezdim ama verdim. Oya Fahriye’yi ilk olarak 2005 yılında ‘Asla Unutma’ dizisinde oynattı. Oya onun için çok çabaladı.’

Sosyal medyada tepki çekti
Güzel oyuncu Evcen, abla olarak sevip saydığı Oya Aydoğan’ın ölüm haberiyle yıkıldı. Evcen, 16 Mayıs günü Instagram hesabından, o gün toprağa verilen Aydoğan için şu şekilde taziye mesajı paylaştı:

‘Nurlar içinde yat. Güzel kalpli Oya ablam, mekanın cennet, ruhun şad olsun…’

Ancak Evcen’in bugünlere gelmesini Aydoğan’ın sağladığını belirten sosyal medya kullanıcıları, Evcen’in paylaşımının altına şu şekilde yorumlar yaparak güzel oyuncuyu vefasızlıkla suçladılar:

‘Seni o keşfetti nankör Fahriye’, ‘Yazıklar olsun sana…’

Aydoğan, hayattayken şöhreti için büyük emek gösterdiği Evcen’in ağzından kendisiyle ilgili hiçbir söz duymadığından sitem etmişti.

Hayattayken ‘Söylemezsem Olmaz’ programında sunuculuk yapan Aydoğan, daha önce de şu sözleriyle Evcen’in sevgilisi Burak Özçivit’in vefasızlık yaptığını söylemişti:

‘Sümer Tilmaç, Özçivit’in bugünlere gelmesine sebep oldu, yakışıklı bir jön ararlarken Sümer Bey Özçivit’i önermiş. Ancak Özçivit ünlü olduktan sonra Sümer Tilmaç’a vefasızlık etmiş, arayıp sormamış onu, hiç anmamış, bu yüzden Sümer Tilmaç ona biraz kırgın olabilir.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments