Ünlü sanatçı Ferhat Göçer trafik kazası geçirdi.

Göçer, içinde bulunduğu otomobile arkadan gelen başka bir aracın çarpması sonucu kaza geçirdi. Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) bildirdiğine göre, kazada aracın şoförü ve Ferhat Göçer yara almadan kurtuldu.
Kaza, Vatan Caddesi’nin Beyazıt yönünde saat 20.40 sıralarında meydana geldi. Ferhat Göçer’in içinde bulunduğu araç kırmızı ışıkta beklediği sırada, arkadan hızla gelen başka bir otomobil sanatçının aracına çarparak orta refüje savruldu.

Her iki aracın sürücüsü ve şarkıcı Ferhat Göçer kazadan yara almadan kurtuldu. Polis ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Üzücü kaza, Göçer’in MSG’nin (Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Suriyeli kamplarında müzik eğitimi için proje geliştirdiğini duyurmasından bir gün sonra meydana geldi.

Garo Mafyan’la birlikte Kilis’te ilk dersi verecek olan Göçer, amaçlarını şu sözlerle anlatmıştı:

‘Müzik sınıfları oluşturmaktaki amacımız, bir savaşın en ağır yükünü taşıyan masum çocukların yaşadıkları travmayı hafifletmek, kendilerini sığınmacı olarak değil de sevgiyle kucakladığımızı göstermektir. Bunun en kolay yolunun müzikle iletişime geçmek olduğunu düşünüyorum. Ben ve diğer sanatçı arkadaşlarım, ülkemizde yalnız olmadıklarını, bir dost kucaklamasıyla onlara destek olduğumuzu göstermeye çalışacağız.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments