Engin Altan Düzyatan Paris’te hayranlarından büyük ilgi gördü.

Paris Moda Haftası’nı yakından takip etmek için önceki gün eşiyle soluğu Fransa’da alan Engin Altan Düzyatan, yabancı hayranlarının sevgi seliyle karşılaştı. Eşi Neslişah Alkoçlar’la Paris sokaklarında yürüyüşe çıkan yakışıklı oyuncu, Fransız hayranlarından büyük ilgi gördü. Dakikalarca, TRT 1’de ekranlara gelen ‘Diriliş Ertuğrul’dan tanıdıkları Düzyatan’la sohbet eden Fransızlar, oyuncuyla hatıra fotoğrafı çektirmek için de adeta birbirleriyle yarıştı.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Gördüğü ilgiden mutlu olan Düzyatan, şaşkınlığını da gizleyemedi. Eşinin yabancı hayranları tarafından çembere alınmasını kaydeden Neslişah Alkoçlar ise bu anları Instagram’da paylaştı. Ünlü oyuncunun Türkiye’den 3 bin 500 kilometre ötede yabancı hayranlarından gördüğü ilgi ‘Sevenleri Engin’e Fransız kalmadı’ dedirtti.

Afganistan’da bir numara!
Bu arada; ‘Diriliş Ertuğrul’un Afganistan’da rekor kırdığı ortaya çıktı. ‘Qiyam’ adıyla Afganistan’ın yerel televizyon kanallarında 2016 yılının başından beri yayınlanan dizi, haftada bir gece yayınlanıyor ve üç televizyon kanalı bu diziyi yerel dilde çevirerek seyircilerine sunuyor. Diziyi kaçıran halk ise; cep telefonu, laptop ve değişik elektronik cihazlarla izliyor.

Başkent Kabil’in şehir merkezine yer alan ufak bir dükkan da; CD, DVD ve nostaljik müzik kasetlerinin yanı sıra, Diriliş dizisini de müşterilerine satıyor. Dükkanın sahibi, her hafta dizinin yeni bölümlerini uydu cihazından kayıt ederek hem Türkçe hem de yerel dillerde Afgan kanallardan indirerek müşterilerine satıyor. Dükkan sahibi, yaptığı açıklamada ‘Diriliş, Ertuğrul’un buradaki yerel ismi ‘Qiyam’. Bu dizinin müşterisi çok. Türkmen ve Özbek kökenli vatandaşlarımız, Türkçe versiyonunu istiyor. Diğer müşterilerimizse Farsça’ya çevrilen versiyonu alıyorlar. Müşteriler; cep telefonlarına, laptoplarına ve diğer elektronik cihazlarına aktarılmasını istiyorlar” diye konuştu.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments