Dünyada izlenme rekorları kıran ‘Game of Thrones’ dizisi için mobil oyun geliştirildiği belirtildi.

HBO ve Warner Bros işbirliğinde bir süredir çalışmalarına devam eden Turbine adlı oyun üreticisi firma tarafından, ‘Game of Thrones: Conquest’ (Taht Oyunları: Fetih) isimli bir oyun geliştirdi. Mobil oyunun, bu yılın sonunda piyasa sürüleceği açıklandı.

‘Game of Thrones’un 7. sezon finalinin ardından boşluğa düşen dizinin hayranları, taht oyunları heyecanını mobil oyun üzerinden yaşayabilecek. Yapılan açıklamaya göre oyuncular, Westeros’ta kendi hanelerini kuracak ve yedi krallıkta hüküm sürebilmek için ‘Demir Taht’ için savaşacak.

Kullanıcılar, stratejik MMO tarzındaki ‘Game of Thrones: Conquest’ oyununu Android ve IOS tabanlı cihazlarından oynayabilecekler. Oyunda, popüler dizinin Deanerys Targanyen, Tyrion Lannister, John Snow gibi ünlü karakterleri de yer alacak.

Efsane dizinin resmi oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmadı, fakat merak eden kullanıcılar oyunun web sitesinden ön kayıt yaptırarak, oyun oynarken kullanabilecekleri ‘Gece Nöbeti’ teçhizatı, altın ya da çeşitli indirimler kazanabiliyorlar.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments